Справа № 279/315/22
Провадження №1-кп/283/115/2022
У Х В А Л А
28 лютого 2022 року м. Малин
Cуддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 23.10.2021 за №12021060490000689, про обвинувачення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст.115 КК України,
ВСТАНОВИВ:
23 лютого 2022 року до Малинського районного суду Житомирської області за підсудністю надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12021060490000689 по обвинуваченню ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Обвинуваченій ОСОБА_2 обраний запобіжний захід у вигляді триманні під вартою.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею у зазначеному кримінальному провадженні є ОСОБА_1 .
Згідно з ч.1 ст.314 КПК України після отримання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності суд не пізніше п`яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.
Враховуючи, що надані документи до обвинувального акту дають можливість призначити підготовче судове засідання, вважаю за необхідне відповідно до вимог ст. ст. 314, 315, 316КПК України призначити підготовче судове засідання.
Абзацом 7 п. 20-5 Перехідних положень КПК України розгляд питань, віднесених до компетенції суду за його рішенням, прийнятим з власної ініціативи, може бути проведено у режимі відеоконференції, про що повідомляються сторони кримінального провадження у порядку, визначеному ст. 135 КПК України.
Статтею 336 КПК України передбачено, що судове провадження може здійснюватись у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суд (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
З урахування вищезазначеного, з огляду на впровадження на території України воєнного стану та приймаючи до уваги, що право доступу до правосуддя є одним із основоположних прав людини, закріплене ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, з метою забезпечення безпеки учасників кримінального провадження, оперативності здійснення кримінального судочинства, є підстави для проведення підготовчого судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Обвинувачена ОСОБА_3 перебуває в установі попереднього ув`язнення.
Згідно із ч. 6 ст. 336 КПК України, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, тримається в установі попереднього ув`язнення або установі виконання покарань, дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, здійснюються службовою особою такої установи.
Керуючись ст.ст. 314, 366 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Призначити підготовче судове засідання у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР 23.10.2021 за №12021060490000689, по обвинуваченню ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , увчиненні злочину,передбаченого ч.1ст.115КК Українина 11годину 14березня 2022року в залі суду за адресою: Житомирська область, м. Малин, пл. Соборна, 8.
Підготовче судове засідання проводити в режимі дистанційного судового провадження за допомогою відеоконференції з Житомирською установою виконання покарань №8.
Виконання ухвали суду в частині забезпечення відеозв`язку Житомирською установоювиконання покарань№8з Малинським районним судом Житомирської області доручити уповноваженій особі Житомирської установи виконання покарань №8, поклавши контроль на начальника Житомирської установи виконання покарань №8.
Зобов`язати уповноважену особу Житомирськї установивиконання покарань№8перебувати поряд з ОСОБА_2 до закінчення судового засідання.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Учасникам розгляду скарги має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені КПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції повинні фіксуватися за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали невідкладно направити до Житомирської УВП №8 (місто Житомир, проспект Незалежності, 172).
У підготовче засідання викликати учасників судового провадження, роз"яснивши їм право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з приміщення іншого суду, який за їх клопотанням буде визначено ухвалою.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1