УХВАЛА
01 вересня 2021 року
м. Київ
Справа № 10/5026/290/2011
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Васьковського О.В.
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросолтек»
на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 25.06.2021
у складі колегії суддів: головуючого - Отрюха Б.В., Остапенка О.М., Грека Б.М.
у справі № 10/5026/290/2011
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросолтек»
до Відкритого акціонерного товариства «Первомайський кар`єр «Граніт»
про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
15.07.2021, через Північний апеляційний господарський суд, Товариство з обмеженою відповідальністю «Агросолтек» звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 25.06.2021 (про відмову у відкритті апеляційного провадження на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 19.07.2011) в порядку статей 286-289 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Статтею 290 ГПК України передбачені вимоги до форми і змісту касаційної скарги.
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 290 ГПК України, до скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, розміри ставок судового збору та порядок його сплати визначені Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній з 15.12.2017, передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 7 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 становив 2270,00 грн.
Відтак, звертаючись до Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу суду апеляційної інстанції від 25.06.2021 у справі №10/5026/290/2011, скаржнику належало сплатити судовий збір в розмірі 2270 грн.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржником не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених законом порядку і розмірі.
Отже, подана касаційна скарга не відповідає вимогам статті 290 ГПК України.
Відповідно п. 1 ст. 291 ГПК України особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Виходячи зі змісту наведених норм, особа, яка оскаржує судове рішення, повинна надавати суду прямий доказ, який однозначно свідчив би про повідомлення сторін про оскарження особою судових рішень.
Не повідомлена належним чином сторона у справі, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу.
Дослідивши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросолтек», судом встановлено, що до скарги не додано доказів надсилання копії касаційної скарги учасникам справи.
Виходячи з положень частин 2, 5 статті 292 та статті 174 ГПК України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, така скарга залишається без руху, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала із зазначенням строку на усунення скаржником недоліків касаційної скарги, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Усунувши недоліки, заявнику касаційної скарги необхідно подати суду докази про дату вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху для визначення судом чи було дотримано заявником встановлений у частині 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України строк на усунення заявником недоліків касаційної скарги.
Згідно з частиною 4 статті 174 та частиною 2 статті 292 ГПК України, якщо скаржник не усунув недоліки касаційної скарги у строк, встановлений судом, така касаційна скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із касаційною скаргою.
З огляду на таке, касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросолтек» на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 25.06.2021 у справі №10/5026/290/2011 підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку на усунення недоліків касаційної скарги, а саме надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 2270, 00 грн. та докази направлення касаційної скарги всім учасникам справи листом з описом вкладення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 174, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд, -
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросолтек» на ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 25.06.2021 у справі №10/5026/290/2011 залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю «Агросолтек» протягом десяти днів з дня вручення ухвали подати до суду касаційної інстанції оригінал платіжного доручення, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 2270, 00 грн. та докази направлення касаційної скарги всім учасникам справи листом з описом вкладення..
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Агросолтек», що невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Верховного Суду О.В. Васьковський