ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16555/13
провадження № 2/753/2483/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" лютого 2021 р. Дарницький районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Коренюк А.М.
при секретарі Бурбела А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва заяву ОСОБА_1 про відвід секретаря судового засідання по розгляду справи за її позовом до ОСОБА_2 , а також ОСОБА_2 та ОСОБА_2 , що є правонаступниками ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, суд -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходяться вказана справа.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, яким зокрема Цивільний процесуальний кодекс викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Дана справа передана судді в порядку, передбаченому ст. 33 ЦПК України.
Визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою під час реєстрації документів, зазначених у частині другій статті 14 цього Кодексу, а також в інших випадках визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу, з урахуванням спеціалізації та рівномірного навантаження для кожного судді, за принципом випадковості та в хронологічному порядку надходження справ (ч.1 ст. 33 ЦПК України).
Позивачкою в судовому засіданні після заявлених численних заяв про відвід головуючого судді заявлено відвід секретарю судового засідання Бурбела А.С. з посиланням на те, що в діях такого секретаря вбачаються сумнів в об`єктивності та неупередженості фіксування судового процесу під час розгляду даної справи, вважаючи, що секретар виконує вказівни відповідача по справі.
Цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються одноособово суддею, який є головуючим і діє від імені суду, якщо інше не передбачено цим Кодексом (ч.1 ст. 34 ЦПК України).
Статтею 38 ЦПК України визначені підстави для відводу (самовідводу) секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача.
Так, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач не можуть брати участі у розгляді справи та підлягають відводу (самовідводу) з підстав, зазначених у статті 36 цього Кодексу.
Питання про відвід секретаря судового засідання, експерта, спеціаліста, перекладача вирішується складом суду, що розглядає справу (ч.10 ст. 40 ЦПК України).
Суд, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються заява про відвід секретаря судового засідання, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для її розгляду і вирішення по суті, приходить до висновку про те, що підстав для її задоволення не вбачається, жодна з наведених в законі підстав для відводу секретаря судового засідання не знайшли свого підтвердження, відтак підстави, передбачені ст. ст.36, 38 ЦПК України, відсутні.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч.1 ст. 44 ЦПК України).
На підставі вищевикладеного п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України, з урахуванням постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 13 червня 2007 року «Про незалежність судової влади», ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та, керуючись ст.ст. 36, 38, 39, 40 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід секретаря судового засідання по розгляду справи за її позовом до ОСОБА_2 , а також ОСОБА_2 та ОСОБА_2 , що є правонаступниками ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, - відмовити, визнавшии її необґрунтованою.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СУДДЯ: