ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16555/13
провадження № 2/753/1435/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" березня 2019 р. Дарницький районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Коренюк А.М.
при секретарі Крамарчук А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6, про переведення прав та обов»язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, суд -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні цього суду знаходиться вказана справа.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 70 років, що підтверджується свідоцтвом про смерть особи, виданим ІНФОРМАЦІЯ_2 Відділом державної реєстрації смерті Головного територіального управління юстиції у м. Києві, актовий запис № 7159 (а.с.128).
Дані правовідносини передбачають правонаступництво після смерті померлої її спадкоємцем/спадкоємцями.
При цьому, ОСОБА_4 надано до суду копію заповіту ОСОБА_3 від 05 січня 2012 року, за яким її спадкоємцем визначені ОСОБА_4 та ОСОБА_4, проте позивачка не довіряє такій інформації та просила зробити запит до ноторіуса з метою витребування матеріалів спадкої справи для встановлення дійсних осіб спадкоємців після смерті ОСОБА_3
Так, в підготовчому судовому засіданні позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення доказів на підставі ст. 84 ЦПК України шляхом із витребування, мотивуючи тим, що має труднощі щодо отримання доказів по цивільній справі за її позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6, про переведення прав та обов»язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 12 березня 2019 року задоволено заяву ОСОБА_2 про забезпечення доказів шляхом їх витребування для встановлення дійсних осіб спадкоємців після смерті ОСОБА_3, йвитребувано у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Баршацького І.В належним чином завірену копію спадкової справи 1-2017, відкриту після смерті ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 70 років.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, яким зокрема Цивільний процесуальний кодекс викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
В судовому засіданні позивачка не заперечувала щодо зупинення провадження у справі на час встановлення осіб спадкоємців та залучення до участі у справі правонаступника ОСОБА_3 - її спадкоємця/спадкоємців.
Відповідач в судовому засіданні заперечував проти зупинення провадження у справі, вважаючи, що особи - правонаступники померлої ОСОБА_3 встановлені, що підтверджується заповітом померлої, за яким її спадкоємцем визначені ОСОБА_4 та ОСОБА_4, проте позивачка не довіряє такій інформації та просила суд зробити запит до ноторауса з метою витребування матеріалів спадкої справи для встановлення дійсних осіб спадкоємців після смерті ОСОБА_3
Зважаючи на позицію позивачки, яка бажає встановити дійсних осіб - правонаступників померлої ОСОБА_3, не довіряючи копії заповіту, наданого відповідачем, її процесуального права щодо витребування доказів, із урахуванням вчиненої судом процесуальної дії - витребуванням інформації від нотаріуса про правонаступників померлої, не визначеної особи відповідача як правонаспутника померлої ОСОБА_3, оскільки саме позивач має визначатися із особою відповідача, зважаючи на його процесуальне право, на даний час провадження по справі має бути зупинено до встановлення осіб правонаступників та їх залучення до участі у справі.
Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво (п.1 ч.1 ст. 251 ЦПК України).
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктами 1, 3 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника (п.1 ч.1 ст. 253 ЦПК України).
На підставі вищевикладеного, п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України,та керуючись п.1 ч.1 ст. 251 та п.1 ч.1 ст. 253 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2до ОСОБА_3, ОСОБА_4, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6, про переведення прав та обов»язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподілзупинити до залучення до участі у справі правонаступника ОСОБА_3- її спадкоємця/спадкоємців.
Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п»ятнадцять днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судомому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до ст.355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Однак відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Отже, строки оскарження судових рішень в апеляційному порядку складають 30 календарних днів - для рішень і 15 календарних днів - для ухвал, однак апеляційна скарга подається за старими правилами - через суд першої інстанції.
СУДДЯ: