ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16555/13
провадження № 2/753/1755/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" грудня 2017 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Коренюк А.М.
при секретарі Леонтьєва В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову - накладеного арешту ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 31 травня 2012 року на майно по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6 про переведення прав та обов»язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, суд -
В С Т А Н О В И В:
Відповідач на стадії до початку розгляду справи по суті звернувся до суду із заявою про скасування заходів забезпечення позову, накладеного арешту на майно по вказаній справі, посилаючись на неможливість вступу в спадщину після смерті його матері - ОСОБА_4
Суд, вислухавши думки учасників процесу, вивчивши заяву про скасування заходів забезпечення позову, її обґрунтування, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності, всебічно та повно з»ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, об»єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для її розгляду і вирішення по суті, враховуючи стадію розгляду справи, вважає за доцільне відмовити у задоволенні.
Так, ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 31 травня 2012 року по вказаній справі накладено арешт на майно.
Заходи забезпечення позову, відповідно до ч.3 ст.154 ЦПК України, можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Особа, щодо якої вжито заходи забезпечення позову без її повідомлення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали може подати до суду заяву про їх скасування, яка розглядається судом протягом двох днів (ч.4 ст. 154 ЦПК України).
Питання про скасування заходів забезпечення позову вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову (ч.5 ст. 154 ЦПК України).
Відповідно до ч.6 ст.154 ЦПК України, якщо у задоволенні позову було відмовлено, провадження по справі закрито або заяву залишено без розгляду, вжиті заходи забезпечення позову застосовуються до набрання судовим рішенням законної сили. Проте суд може одночасно з ухваленням судового рішення або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову, відповідно до ч. 7 ст.154 ЦПК України, вжиті судом до подання позовної заяви, скасовуються судом також у разі неподання заявником відповідної позовної заяви згідно з вимогами частини п'ятої статті 151 цього Кодексу , повернення позовної заяви , відмови у відкритті провадження у справі.
Зважаючи на відсутність правових підстав для скасування заходів забезпечення позову, передбачених ч.ч.6, 7 ст.154 ЦПК України, заява ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову задоволенню не підлягає.
На підставі вищевикладеного, Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» та, керуючись ст.ст.154, 293 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_2 про скасування заходів забезпечення позову - накладеного арешту ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 31 травня 2012 року на майно по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_2, треті особи: ОСОБА_5, ОСОБА_6 про переведення прав та обов»язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, - відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали надіслати заінтересованим особам невідкладно після її оголошення для відому та заявнику для звернення до виконання.
Суддя: Коренюк А.М.