ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16555/13
провадження № 2/753/1435/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" липня 2019 р. Дарницький районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Коренюк А.М.
при секретарі Козін В.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, суд -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні цього суду знаходиться вказана справа.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, якимзокрема Цивільний процесуальний кодекс викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК Українисправи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
До суду надйшло письмове клопотання позивача ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі з підстав захворювання позивачки як сторони по справі, підтвердженої медичною довідкою, що виключає можливість її явки до суду протягом тривалого часу, уповноваженої особи на ведення справи - представника вона не має, без її участі справу просить не розглядати.
Так, згідно довідки лікаря клініки від 12 червня 2019 року та листка непрацездатності від 21 червня 2019 року встановлено, що ОСОБА_1 дійсно перебуває на лікарняному в стані непрацездатності з 21 червня 2019 року з діагнозом: «Перелом лицевої кістки зі зміщенням».
Суд, вислухавши думки учасників процесу з приводу зупинення провадження у справі, дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності, наявність підстав для зупинення, дослідивши медичну докуметацію про стан здоров`я ОСОБА_1 , надавши оцінку її діагнозу й вплив хвороби (стан непрацездатності) на можливість прибувати до зали суду, відсутніть у неї уповноважених представників на представлення її інтересів в суді по даній справі, приходить до висновку про те, що провадження по даній справі підлягає зупиненню на підставі п.2 ч.1 ст. 252 ЦПК України із наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: захворювання учасника справи, підтвердженого медичною довідкою, що виключає можливість явки до суду протягом тривалого часу.
Суд вважає, що продовження розгляду справи без зупинення провадження на час хвороби позивачки з діагнозом «перелом правої лицевої кістки зі зміщенням», що виключає можливість явки позивача до суду протягом тривалого часу, може призвести до порушення її, як ініціатора провадження по справі (позивача) щодо розгляду справи, а зупинення провадження на час її хвороби, забезпечить рівність учасників процесу під час розгляду справи по суті.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 2 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час хвороби учасника справи (п.7 ч.1 ст. 253 ЦПК України).
На підставі вищенаведеного п. 9 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК Українита, керуючись п.2 ч.1 ст. 252 та п.7 ч.1 ст. 253, 353 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл, -зупинити на час хвороби позивача - ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п`ятнадцять днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судомому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Відповідно до ст.355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Однак відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті «Голос України» та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Згідно ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Отже, строки оскарження судових рішень в апеляційному порядку складають 30 календарних днів - для рішень і 15 календарних днів - для ухвал, однак апеляційна скарга подається за старими правилами - через суд першої інстанції.
СУДДЯ :