справа №753/16555/13
головуючий у суді І інстанції Коренюк А.М.
провадження № 22-ц/824/15072/2020
УХВАЛА
20 листопада 2020 року м. Київ
Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Київського апеляційного суду Писана Т.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та ОСОБА_6 на ухвалу Дарницького районного суду міста Києва від 25 серпня 2020 року про відмову в скасуванні заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_6 та ОСОБА_1 , що є правонаступниками ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл,
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Дарницького районного суду міста Києва від 25 серпня 2020 року у задоволенні заяв ОСОБА_1 та ОСОБА_6 про скасування заходів забезпечення позову відмовлено.
Не погоджуючись із указаною ухвалою представник відповідачів Чертков І.В., який діє від імені та в інтересах ОСОБА_6 та ОСОБА_1 , 28 серпня 2020 року звернувся до суду із апеляційною скаргою.
Згідно з вимогами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали суду.
Таким чином, останній строк оскарження ухвали припав на 09 вересня 2020 року, тому скаржником не пропущено строк на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Судовий збір за подання апеляційної скарги сплачено у порядку та розмірі, встановлених законом.
Положеннями статті 55 Конституції України закріплено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних дій.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи, а згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод таке конституційне право забезпечується судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Таким чином, скаржник має право на апеляційний перегляд справи, подана ним апеляційна скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, встановлених статтею 356 ЦПК України.
Перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі судом апеляційної інстанції не встановлено.
Відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження у справі суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу.
Керуючись ст. ст. 354, 356, 359, 360 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Відкрити апеляційне провадження за апеляційними скаргами ОСОБА_1 та ОСОБА_6 на ухвалу Дарницького районного суду міста Києва від 25 серпня 2020 року про відмову в скасуванні заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_6 та ОСОБА_1 , що є правонаступниками ОСОБА_3 , треті особи: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про переведення прав та обов`язків покупця, визнання права спільної сумісної власності та її розподіл.
Копії ухвали про відкриття провадження, апеляційної скарги та додані до неї матеріали надіслати учасникам справи.
Відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі, з урахуванням вимог статті 360 ЦПК України, учасники справи мають право подати до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження. До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з дня її постановлення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Т.О. Писана