Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Справа № 357/17852/15-ц
2/357/437/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.11.2020 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі: головуючого судді Бондаренко О.В., при секретарі Вангородській О.С., розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника відповідача у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради, Орган опіки та піклування Білоцерківської районної державної адміністрації, про визнання незаконним вивезення дитини, визначення місця проживання дитини, відібрання дитини та відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
21.12.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням заяв про уточнення позовних вимог, просив: 1) визнати незаконним вивезення ОСОБА_2 неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за кордон України та зобов`язати відповідача повернути дитину до постійного місця проживання на території України у м. Біла Церква Київської області, 2) визначити місце проживання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з батьком ОСОБА_1 , 3) відібрати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від ОСОБА_2 та передати батьку ОСОБА_1 , 4) стягнути з відповідача на свою користь 345 600,00 грн. моральної шкоди; 6) стягнути з відповідача на його користь судові витрати.
08.07.2019 року ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, після скасування 29.05.2019 року постановою Великої палати Верховного суду рішення Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 25.08.2017 року, ухвали та постанови Апеляційного суду Київської області від 17.08.2018 року і направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції, справу прийнято до провадження та призначено за правилами загального позовного провадження підготовче засідання.
У підготовчому засіданні представник відповідача подала до суду клопотання про реєстрацію в системі «EASYCON» для участі в судовому засіданні у справі для розгляду справи по суті в режимі відео конференції, мотивуючи тим, що ухвалою суду від 28.09.2020 року було постановлено при з`ясуванні думки неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та отримання пояснень відповідача ОСОБА_2 провести судові засідання в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення «EASYCON». Відповідач та її неповнолітній син не мають електронного підпису, тому їх реєстрація у системі можлива з використанням логіну та паролю на підставі відповідного рішення суду. Вказані учасники справи здійснили реєстрацію в системі «EASYCON» з використанням адреси електронної пошти.
Позивач у підготовчому засіданні заперечив проти клопотання мотивуючи тим, що перешкоди для участі вказаних учасників справи особисто в приміщенні суду відсутні, а режимі відео конференції на дитину можливий сторонній вплив.
Представник позивача у підготовчому засіданні проти клопотання заперечив та підтримує думку позивача.
Представник третьої особи, Служби у справах дітей Білоцерківської міської ради, у підготовчому засіданні покладається на розсуд суду при вирішенні клопотання.
Третя особа - Орган опіки та піклування Білоцерківської районної державної адміністрації, у підготовче засідання представника не направила, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи за відсутності їх представника.
Відповідач у підготовче засідання не з`явилася, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином.
При вирішенні клопотання суд виходить з наступного.
Згідно із ч.1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.
23.04.2020 року наказом Державної судової адміністрації № 196 «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконфенрец зв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участю сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференц зв`язку під час судового засідання.
Розділом ІІІ Порядку передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: назву суду, номер судової справи, дату та час судового засідання, своє прізвище, ім`я та по батькові, свій статус у судовій справі, електронну адресу, яка використовується ним для реєстрації у Системі, назву системи, яка пропонується для проведення відоконференц зв`язку ( у разу використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua), номер телефону для зв`язку із судом, відмітку про наявність або відсутність електроного підпису.
Ухвалою Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 28.09.2020 року було постановлено: провести судове засідання для розгляду справи по суті, при з`ясуванні думки неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та пояснень відповідача ОСОБА_2 , в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», з використанням комп`ютерної техніки або смартфону з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відео зображення, забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді. Також, зобов`язано Центр соціально психологічної реабілітації дітей «Злагода» забезпечити участь психолога в судовому засіданні для розгляду справи по суті при з`ясуванні думки неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановлено, що заява учасників справи про участь в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» відповідає вимогам вказаного Порядку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та відповідач ОСОБА_2 зареєструвалися в системі з використанням електронної адреси за допомогою логіну і паролю та повідомили номер телефону для зв`язку із судом.
З огляду на те, що судом було вирішено питання про заслуховування думки дитини, який на даний час знаходиться поза межами України та відповідач з дитиною не мають можливості особисто прибути в судове засідання, суд, з метою об`єктивного, всебічного та повного дослідження судом доказів та обставин справи, вважає доцільним провести судове засідання для розгляду справи по суті в режимі відеоконференції.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника відповідача та проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», з урахуванням технічних можливостей у суді.
Керуючись ст. 212, 260,261, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Забезпечити участь в судовому засіданні для розгляду справи по суті в режимі відео конференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» учасників справи: неповнолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та відповідача ОСОБА_2 .
Повідомити учасників справи про дату та час проведення судового засідання в режимі відео конференції за вказаними ними засобами зв`язку.
Попередити учасників справи, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду учасникам справи необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити учасників справи про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала окремо від рішення оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяО. В. Бондаренко