Справа № 357/17852/15-ц
2/357/860/16
У Х В А Л А
02.03.2016 Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді – Подрєзова Г. О. ,
при секретарі – Александрова А. С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про витребування доказів по справі;
В С Т А Н О В И В:
Представник відповідачки ОСОБА_1 звернувся до суду з письмовим клопотанням про винесення судового доручення уповноваженій особі Консульської установи України в Арабській Республіці ОСОБА_2 та вчинити процесуальну дію відносно громадянина України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає в Республіці ОСОБА_2 –Ель –Шейх, зокрема заслухати та зафіксувати думку дитини з питань ставлення до батьків, бажання змінити місце проживання, повернення до України, з»ясування прихильності дитини до батька та рідного брата – ОСОБА_3 Даніїла, ставлення до питання проживання разом з батьком, навчання в Україні у місцевій школі, чи в навчальному закладі у Республіці ОСОБА_2, визначення періодичності та форми спілкування зі своїм братом, перешкоджання у цьому спілкуванні з боку матері дитини.
Представник позивача в задоволенні клопотання заперечував, послався на ті обставини, що підстав для вчинення окремої процесуальної дії не має, оскільки дитина є неповнолітньою, проживає за межами України разом з матір»ю, а тому на її думку щодо зазначених питань впливає позиція матері дитини.
3-я особа просила вирішити клопотання на розсуд суду.
Суд, заслухавши думку учасників судового засідання, розглянувши клопотання вважає, що в даному випадку, клопотання до задоволення не підлягає, виходячи з наступного.
Суд, вирішуючи спір щодо місця проживання дитини з одним з батьків не обмежений переліком обставин, які мають бути доведені в судовому засіданні , кожен аспект відносин, встановлений під час розгляду справи судом, має бути проаналізований судом і врахований при вирішенні спору.
Відповідно до п.24 Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами деяких норм Кодексу про шлюб та сім»ю України» від 12.06.1998р. суд при вирішенні спору про місце проживання дитини має враховувати те, хто із батьків виявляє більшу увагу до дитини і турботу про неї, особисті якості батьків, можливість створення належних умов до виховання дитини.
Відповідно до ст..12Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року,
в редакції зі змінами,
схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН
від 21 грудня 1995 року
ратифікованою Постановою ВР № 789-XII від 27.02.91
1. Держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю.
2. 3 цією метою дитині, зокрема, надається можливість бути заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду, що торкається дитини, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства.
Відповідно до ст.. 28 Консульського статуту України, затвердженого Указом Президента України
від 2 квітня 1994 року N 127/94,
Консул виконує доручення слідчих або судових органів України щодо громадян України, якщо це не заборонено законами держави перебування.
Зазначені доручення виконуються з додержанням процесуального законодавства України.
Враховуючи викладене, суд вважає, що вирішення питання щодо направлення судом доручення до консульської установи України в Республіці ОСОБА_2, може бути вирішено після надання пояснень сторін у справі, розгляду інших обставин, на які сторони посилаються як на підтвердження або спростування обставин, на які вони посилаються.
Враховуючи викладене, а також те, що це клопотання заявлено до розгляду справи по суті, тобто без з»ясування всіх обставин справи, в тому числі які обставини визнаються сторонами, а які потребують встановленню судом, суд вважає, заявлене клопотання передчасним.
Керуючись ст.. 168 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Розглянути клопотання про доручення консульській установі України в Республіці ОСОБА_2 про здійснення окремої процесуальної дії – опитування малолітнього ОСОБА_3, після з»ясування всіх обставин справи, надання пояснень сторін, огляду доказі по справі.
Суддя
ОСОБА_4