УХВАЛА
27 травня 2019 року
м. Київ
Справа № 905/3250/16
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Пількова К. М.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджи груп"
на рішення Господарського суду Донецької області від 17.12.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 20.03.2019 у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджи груп"
до Приватного акціонерного товариства "Новокраматорський машинобудівний завод"
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "Металург"
про зобов`язання виконати обов`язок в натурі,
ВСТАНОВИВ:
10.04.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерджи груп" (далі - ТОВ "Енерджи груп") звернулось з касаційною скаргою на рішення Господарського суду Донецької області від 17.12.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 20.03.2019 у справі № 905/3250/16.
Частиною першою статті 291 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що особа, яка подає касаційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї касаційної скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржник до цієї скарги додав: 1) докази направлення копії позовної заяви відповідачу (фіскальний чек з описом вкладення); 2) доказ сплати судового збору; 3) копію ордеру. Однак, зі змісту опису вкладення у цінний лист не вбачається, що Приватному акціонерному товариству "Новокраматорський машинобудівний завод" зазначені додатки направлені та скаржник не зазначив про наявність цих матеріалів у відповідача. Також скаржник не надав докази на підтвердження направлення третій особі примірника касаційної скарги з доданими до неї документами, які у нього відсутні.
Таким чином, скаржнику необхідно надати суду докази на підтвердження направлення Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок "Металург" копії цієї касаційної скарги і доданих до неї документів, листом з описом вкладення, та докази на підтвердження направлення Приватному акціонерному товариству "Новокраматорський машинобудівний завод" доданих до цієї касаційної скарги документів, або пояснення щодо наявності зазначених документів.
Статтею 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено форму і зміст касаційної скарги.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 290 ГПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено обґрунтування того, в чому полягає неправильне застосування норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного судового рішення (рішень).
У поданій касаційній скарзі скаржник вказує на те, що не погоджується з судовими рішеннями, вважає, що вони прийняті з порушенням норм процесуального та неправильним застосуванням норм матеріального права. В обґрунтування зазначеного скаржник посилається на приписи статей 86, 236 ГПК України; статей 204, 512, 627, 628, 632, 936, 938, 946 Цивільного кодексу України; статті 180 Господарського кодексу України. Однак, скаржник не зазначає, у чому саме полягає порушення зазначених норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права судами, що призвело до прийняття оскаржуваних судових рішень.
Також доводи скаржника стосуються встановлення фактичних обставин справи та оцінки доказів у ній, між тим як, відповідно до частини другої статті 300 ГПК України, суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази.
Таким чином, ТОВ "Енерджи груп" необхідно обґрунтувати в чому, на його думку, полягало порушення або неправильне застосування зазначених норм матеріального права чи порушення норм процесуального права судами першої та апеляційної інстанції під час ухвалення оскаржуваних рішень.
Враховуючи викладене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі частини другої статті 292 ГПК України.
Керуючись статтями 234, 235, 292 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерджи груп" на рішення Господарського суду Донецької області від 17.12.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 20.03.2019 у справі №905/3250/16 залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення недоліків до 11.06.2019.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя К. М. Пільков