Справа №2-884/11
2011
РІШЕННЯ
Іменем України
21.03.2011 року Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
Головуючий - суддя Сватіков А.В.,
при секретарі - Фролкової М.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулась до Калінінського районного суду м. Донецька із позовною заявою до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, на тих підставах, що вона з відповідачем перебувала у шлюбних відносинах з 2010 року і проживала з ним однією сім'єю. Від спільного мешкання вони мають неповнолітню дитину доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, тому позивачка просила суд стягнути з відповідача на свою користь на утримання дитини, аліменти у розмірі ј частки всіх видів заробітку, (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, для досягнення дитиною повноліття.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не прибула, але звернулася до суду з письмовою заявою в якій просила суд розглянути справу у її відсутність, задовольнити позовні вимоги у повному обсязі, тому суд вважає можливим розглянути цивільну справу у відсутність позивачки, по наявним у справі доказам, відповідно до вимог ст. ст. 158 ч. 2 та 169 ЦПК України.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не прибув, але надав до суду письмову заяву, в якій зазначив, що він позовні вимоги про стягнення з нього аліментів визнає у повному обсязі і просить суд розглянути справу у його відсутність, тому суд вважає можливим розглянути цивільну справу у відсутність відповідача, по наявним у справі доказам, відповідно до вимог ст. ст. 158 ч.2 та 169 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи визнання позову відповідачем суд вважає за можливе постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідністю з вимогами ст. ст. 180, 184 Сімейного Кодексу України батьки зобовязані утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття. У разі ухилення батьків від цих обовязків кошти стягуються з них у судовому порядку.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбних відносинах з 2010 року.
Від спільного мешкання вони мають неповнолітню дитину доньку ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, свідоцтво про народження НОМЕР_1
Дитина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає разом з матір'ю за місцем її проживання, за адресою АДРЕСА_1
При визначенні розміру аліментів, суд у відповідності з вимогами ст. 182 Сімейного Кодексу України, враховує скрутне матеріальне становище неповнолітньої дитини, яка мешкає разом з матір'ю за її адресою реєстрації, знаходиться на її утриманні, а також враховує стан здоров'я відповідача, який є працездатним, не має утриманців. Інших обставин, які б мали істотне значення при визначенні розміру аліментів судом встановлено не було.
Виходячи з наданих доказів, суд дістається висновку, що ОСОБА_2, який є батьком неповнолітньої дитини, не повною мірою виконує покладені на нього сімейним законодавством України батьківські зобовязання відносно утримання своєї неповнолітньої дитини, матеріальної допомоги повною мірою не надає, тому кошти на утримання дитини підлягають стягненню з нього в примусовому порядку у вигляді аліментів в розмірі 1\4 частки заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Як передбачено ст. 191 Сімейного Кодексу України аліменти на утримання дитини присуджуються від дня предявлення позову до суду.
У відповідності зі ст. 88 ЦПК України судові витрати у вигляді державного мита підлягають стягненню з відповідача до прибутку держави.
Згідно вимог ст. ст. 79, 81 та 88 ЦПК України, з відповідача до прибутку держави потрібно стягнути витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 88, 130, 139, 158, 169, 209, 212, 213-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 180, 184, 191 Сімейного Кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 1960 року народження, який мешкає за адресою АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1 1975 року народження, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\4 частки заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10.03.2011 року, до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 1960 року народження, який мешкає за адресою АДРЕСА_2 до прибутку держави державне мито в розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у сумі 120 грн. 00 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд міста Донецька протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ СВАТІКОВ А. В.