ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
09.11.2020Справа № 910/10956/15За скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" (боржник)
на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15
Стягувач Національного банку України
Суддя Сташків Р.Б.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Через відділ діловодства Господарського суду міста Києва 09.09.2020 надійшла скарга вх. № 01-20/8407/20 від Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15.
Ухвалою суду від 17.09.2020 відкладено вирішення питання про прийняття скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15 до повернення матеріалів справи № 910/10956/15 до Господарського суду міста Києва.
Після повернення матеріалів справи до Господарського суду міста Києва, суд вирішує питання щодо прийняття до розгляду даної скарги.
У поданій скарзі скаржник просить суд:
1) розглянути дану скаргу та долучити її до матеріалів справи;
2) поновити ТОВ «Станіславська торгова компанія» строк на подання скарги на дії та рішення державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. щодо винесення ним постанови про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП № 61409886 від 12.08.2020;
3) витребувати у відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України матеріали виконавчого провадження № 61409886.
4) визнати неправомірними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. щодо винесення ним постанови про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП№ 61409886 від 12.08.2020;
5) визнати неправомірною постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП № 61409886 від 12.08.2020, винесену державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. у межах виконавчого провадження № 61409886;
6) визнати неправомірними дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Нідченко Д.Є. щодо внесення ним до автоматизованої системи виконавчих проваджень постанови про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП № 61409886 від 12.08.2020;
7) зобов`язати посадових осіб Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, який здійснює заходи примусового виконання рішення у межах виконавчого провадження № 61409886, скасувати постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП № 61409886 від 12.08.2020, винесену державним виконавцем Нідченко Д.Є. у межах виконавчого провадження № 61409886.
8) зобов`язати посадових осіб Відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, який здійснює заходи примусового виконання рішення у межах виконавчого провадження №61409886, скасувати запис про внесення до автоматизованої системи виконавчих проваджень постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника в рамках виконавчого провадження ВП № 61409886 від 12.08.2020, винесену державним виконавцем Нідченко Д.Є. у межах виконавчого провадження №61409886.
Разом з тим, через канцелярію суду 09.09.2020 була подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" скарга за підписом адвоката Т.Онищенка, яка має такі ж самі вимоги як і в скарзі вх. №01-20/8407-20.
У пункті 3 постанови Пленуму Верховного Суду України 26.12.2003. № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" вказано, що у разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, які виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, до заяв (скарг, подань) учасників виконавчого провадження мають застосовуватися положення ЦПК і ГПК, якими врегульовано аналогічні питання.
Скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 5 ч. 5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи, якщо позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав, і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду.
Враховуючи той факт, що до суду було подано дві аналогічні за вимогами скарги на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15 та одна з них вже прийнята судом до розгляду, то суд повертає без розгляду подану скаргу № 01-20/8407/20 Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15 щодо оскарження дій про винесення постанови про опис та арешт майна (коштів) боржника від 12.08.2020 у виконавчому провадженні №61409886.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 341 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Станіславська торгова компанія" на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при виконанні наказу у справі №910/10956/15 вх. № 01-20/8407/20 повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, і може бути оскаржена в порядку та строк встановлені статтями 254-257 ГПК України.
Суддя Р.Б. Сташків