Справа № 589/3741/19
Провадження № 1-кс/589/663/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Шостка
16 квітня 2020 року
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , обвинуваченого ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , прокурора ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шостка клопотання обвинуваченого про відвід судді ОСОБА_6 , -
ВСТАНОВИВ:
На розгляду суду надійшло клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про відвід судді ОСОБА_6 , яка є головуючим суддею у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.
В обґрунтування заяви ОСОБА_3 зазначив, що суддя ОСОБА_6 підлягає відводу, оскільки вона не об`єктивно веде судове слідство, відмовляє в задоволенні заявлених ним клопотань, зокрема, в допиті свідків та не бере до уваги допущені порушення на досудовому слідстві.
В судовому засіданні ОСОБА_3 підтримав вимоги заяви та її доводи.
Захисник також підтримав заявлений ОСОБА_3 відвід судді.
Прокурор заперечив проти задоволення клопотання про відвід судді та зазначив, що підстав для відводу судді не має, вважає, що обвинуваченим заявлений відвід судді з метою затягування розгляду справи, оскільки судом по справі закінчено з`ясування обставин та перевірку їх доказами і суд переходить до судових дебатів.
Розглянувши заяву про відвід судді, приходжу до наступного висновку.
Змістом ст. 75 КПК України визначено обставини, що виключають участь судді в кримінальному провадженні.
Так, суддя не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Крім того, у складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Не допускається також повторна участь судді у кримінальному провадженні згідно ст. 76 КПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-76 цього Кодексу судді може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Відвід повинен бути вмотивованим (ч. 5 ст. 80 КПК України).
Як вбачається зі змісту клопотання та наведених у судовому засіданні доводів по суті обвинувачений не погоджується з процесуальними діями судді щодо ведення судового процесу.
Однак, будь-яких доказів упередженості судді ОСОБА_6 при розгляді кримінального провадження щодо нього обвинувачений не надав.
Відсутні і інші обставини, які виключають участь судді у розгляді даного кримінального провадження.
З огляду на зазначене у задоволенні заяви про відвід судді слід відмовити.
Керуючись ст. 75, 76, 80, 81 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 про відвід судді ОСОБА_6 від участі у розгляді кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1