Номер рядка звіту 57
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
28 лютого 2020 року місто Львів
Суддя Галицького районного суду міста Львова Стрельбицький В.В., отримавши матеріали позовної заяви адвоката Голованя Ігоря Володимировича (01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 33б) в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державного бюро розслідувань (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 15), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (79000, м. Львів, вул. Вороного, 3) про спростування недостовірної інформації,
встановив:
адвокат Головань Ігор Володимирович в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державного бюро розслідувань, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» про спростування недостовірної інформації, з підстав, викладених у позовній заяві.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.175-177 ЦПК України та підсудна Галицькому районному суду м. Львова.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.
Суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо (ст.11 ЦПК України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч.4 ст.19 ЦПК України.
Згідно статей 19, 274 ЦПК України, зважаючи на особливості предмета спору, значення справи для сторін, категорію та складність справи, справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Разом з позовною заявою надійшло клопотання позивача про витребування від Державного бюро розслідувань копій документів, які підтверджують факти отримання ОСОБА_1 двадцяти семи повісток про виклик, про які йшлося у зверненні ОСОБА_2 від 24.01.2020 року (https://dbr.gov.ua/news/zvernennya-tvo-direktora-dbr-irini-venediktovoi-schodo-podiy-v-budivli-derzhavnogo-byuro-rozsliduvan-24-sichnya-2020-roku; https://youtu.be/qx81SMipgu0), або документів, які підтверджують ознайомлення ОСОБА_4 зі змістом зазначених повісток іншим шляхом та витребування від Державного бюро розслідувань копій документів, які підтверджують факт отримання ОСОБА_1 повістки про виклик, про яку йшлося у коментарі ОСОБА_3 журналістам від 21.01.2020 року (https://zik.ua/news/2020/01/21dbr_oholosylo_pro_prymusovyi_pryvid_poroshenka_na_dopyt_955861; https://youtu.be/bmCX_jWPaaY), або документів, які підтверджують ознайомлення ОСОБА_4 зі змістом зазначеної повістки іншим шляхом.
Згідно ч.2 ст.13 ЦПК України, збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
За приписами ч. ч. 1,3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Враховуючи, що надання потрібних доказів позивачем є ускладненим, оскільки відповідь на адвокатський запит щодо отримання цих доказів у матеріалах справи відсутня, з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та витребувати зазначені в клопотанні докази, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Крім цього у позовній заяві позивач, у відповідності до ст.93 ЦПК України, поставив запитання відповідачам про обставини, що мають значення для справи, у зв`язку з чим сторонам слід встановити строк для подачі відповідей та роз`яснити положення ст.93 ЦПК України.
Керуючись ст. ст.84,93,187 ЦПК України, -
постановив:
Відкрити провадження у цивільній справі за позовом адвоката Голованя Ігоря Володимировича (01054, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 33б) в інтересах ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державного бюро розслідувань (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 15), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ), Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Нові комунікації» (79000, м. Львів, вул. Вороного, 3) про спростування недостовірної інформації.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Підготовче судове засідання по справі призначити на 27 березня 2020 року о 12 годині 00 хвилин у приміщенні Галицького районного суду м. Львова, за адресою: м. Львів, вул. Чоловського, 2.
Копію ухвали про відкриття провадження направити учасникам справи.
Надіслати відповідачам копію позовної заяви разом з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачам строк - п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для подання відзиву на позов, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачам, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив – п`ять днів з дня отримання копії відзиву, відповідачам строк для подання заперечень – п`ять днів з дня отримання копії відповіді на відзив, які повинні відповідати вимогам, встановленим ст.ст.179 та 180 ЦПК України.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Суд може зобов`язати державний орган чи орган місцевого самоврядування подати відповідну заяву по суті справи (крім позовної заяви).
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Зобов`язати Державне бюро розслідувань (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, 15) подати до Галицького районного суду міста Львова, до початку підготовчого судового засідання у справі – 27 березня 2020 року:
- належним чином завірені копії документів, які підтверджують факти отримання ОСОБА_1 двадцяти семи повісток про виклик, про які йшлося у зверненні ОСОБА_2 від 24.01.2020 року (https://dbr.gov.ua/news/zvernennya-tvo-direktora-dbr-irini-venediktovoi-schodo-podiy-v-budivli-derzhavnogo-byuro-rozsliduvan-24-sichnya-2020-roku; https://youtu.be/qx81SMipgu0), або документів, які підтверджують ознайомлення ОСОБА_4 зі змістом зазначеної повістки іншим шляхом;
- належним чином завірені копії документів, які підтверджують факт отримання ОСОБА_1 повістки про виклик, про яку йшлося у коментарі ОСОБА_3 журналістам від 21.01.2020 року https://zik.ua/news/2020/01/21dbr_oholosylo_pro_prymusovyi_pryvid_poroshenka_na_dopyt_955861; https://youtu.be/bmCX_jWPaaY), або документів, які підтверджують ознайомлення ОСОБА_4 зі змістом зазначеної повістки іншим шляхом.
Роз`яснити Державному бюро розслідувань, що відповідно до ст.84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Встановити відповідачам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 строк для подачі відповідей на запитання позивача, які їм адресовані - п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніш як п`ять днів до підготовчого засідання, що повинні відповідати вимогам ст.93 ЦПК України.
Учасник справи, якому поставлено питання позивачем, зобов`язаний надати вичерпну відповідь окремо на кожне питання по суті.
На запитання до учасника справи, який є юридичною особою, відповіді надає її керівник або інша посадова особа за його дорученням.
Відповіді на запитання подаються до суду учасником справи - фізичною особою, керівником або іншою посадовою особою юридичної особи у формі заяви свідка не пізніш як за п`ять днів до підготовчого засідання, а у справі, що розглядається в порядку спрощеного провадження, - до першого судового засідання.
Копія такої заяви свідка у той самий строк надсилається учаснику справи, який поставив письмові запитання.
У заяві свідка зазначаються ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), місце проживання (перебування) та місце роботи свідка, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків свідка за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти (за наявності), відповіді на питання щодо обставин справи, про які відомо свідку, джерела обізнаності свідка щодо цих обставин, а також підтвердження свідка про обізнаність із змістом закону щодо кримінальної відповідальності за надання неправдивих показань.
Якщо поставлене запитання пов`язане з наданням відповідних доказів, що підтверджують відповідні обставини, учасник справи разом з наданням заяви свідка надає копії відповідних письмових чи електронних доказів.
Учасник справи має право відмовитися від надання відповіді на поставлені запитання: 1) з підстав, визначених статтями 70, 71 ЦПК України; 2) якщо поставлене запитання не стосується обставин, що мають значення для справи; 3) якщо учасником справи поставлено більше десяти запитань.
За наявності підстав для відмови від відповіді учасник справи повинен повідомити про відмову іншого учасника та суд у строк для надання відповіді на запитання. Суд за клопотанням іншого учасника справи може визнати підстави для відмови відсутніми та зобов`язати учасника справи надати відповідь (ч.2-7 ст. 93 ЦПК України).
Роз`яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/ .
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Стрельбицький В.В.