ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" грудня 2019 р. м. Київ Справа № 911/1810/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Янюк О.С. за участю секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянувши у підсумковому засіданні у режимі відеоконференції справу №911/1810/18 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м.Вишневе, вул. Ломоносова, буд.1, ідентифікаційний код 20042911)
За участю:
кредитора: ОСОБА_1 (посвідчення водія НОМЕР_1 від 11.10.2002);
розпорядника майна: Данілов А.І. (посвідчення №486 від 04.04.2013);
інші учасники справи не з`явились
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Київської області (далі - суд) від 06.09.2018, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (далі - боржник, ТОВ «УНСП «Шмайсер»), введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна ТОВ «УНСП «Шмайсер» арбітражного керуючого Данілова А.І. та вирішено інші процесуальні питання у справі.
Ухвалою суду від 17.12.2018, зокрема, припинено повноваження керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» Капілян А.А., виконання відповідних обов`язків до призначення в порядку визначеному законодавством та установчими документами нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржником тимчасово покладено на розпорядника майна - Данілова А.І.
За результатами попереднього засідання, ухвалою суду від 03.01.2019, зокрема, затверджено реєстр вимог кредиторів до якого включено вимоги: ОСОБА_2 , ПП «Маркон», ДП «Жулянський машинобудівний завод «Візар», ПАТ «Радикал Банк» та призначено підсумкове засідання, яке, на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) неодноразово відкладалось та в якому оголошувалась перерва. Чергове засідання призначено на 11.11.2019.
Разом із цим, ухвалами суду від 22.04.2019 було замінено кредитора ОСОБА_2 на ПП «Маркон», а ПП «Маркон» на нового кредитора - ОСОБА_1 , зобов`язано розпорядника майна внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів ТОВ «УНСП «Шмайсер».
Водночас, 21.10.2019 набирав чинності Кодекс України з процедур банкрутства №2597-VIII від 18.10.2018, відповідно до п. 4 Перехідних положень якого, установлено що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Так, із матеріалів справи вбачається, що станом на день набрання чинності Кодексом України з процедур банкрутства (далі - Кодекс) у справі триває судова процедура розпорядження майном ТОВ «УНСП «Шмайсер», а тому ураховуючи вищевказані положення, провадження у даній справі здійснюється відповідно до Кодексу.
11.11.2019 до початку підсумкового засідання через канцелярію суду кредитором ОСОБА_1 подано клопотання (вх. №21412/19) про введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» строком на 6 місяців, затвердження плану санації боржника та призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Данілова А.І.
На підставі ст. 216 ГПК України у підсумковому засіданні 11.11.2019 оголошено перерву до 25.11.2019.
18.11.2019 через канцелярію суду кредитором ОСОБА_1 подано суду клопотання (вх. №21926/19 від 18.11.2019) про введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» строком на 6 місяців, затвердження плану санації боржника, схваленого зборами кредиторів 18.11.2019, та призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Данілова А.І. Попереднє клопотання, подане 11.11.2019, просив суд залишити без розгляду.
Ухвалою суду від 25.11.2019, зокрема, оголошено перерву у підсумковому засіданні до 16.12.2019, у зв`язку із необхідністю повідомлення про розгляд плану санації засновників ТОВ «УНСП «Шмайсер», а саме:
ОСОБА_3 (адреса, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, щодо боржника (далі - Державний реєстр): АДРЕСА_10);
ОСОБА_4 (адреса, згідно витягу з Державного реєстру: АДРЕСА_11 );
ОСОБА_5 (адреси, згідно витягу з Державного реєстру та ухвали від 01.11.2019 у справі №369/6924/19: 14021, АДРЕСА_12; АДРЕСА_6 );
ОСОБА_6 (адреса, згідно витягу з Державного реєстру щодо ТОВ «Ріел істейт індепендент»: АДРЕСА_14);
ОСОБА_7 (адреса, згідно витягу з Державного реєстру: АДРЕСА_13 ).
Ухвалою суду від 09.12.2019 замінено забезпеченого кредитора ПАТ «Радикал Банк» на його правонаступника у справі №911/1810/18 - ТОВ «ФК Горизонт».
16.12.2019 у підсумкове засідання представники ТОВ «ФК Горизонт», ДП «Жулянський машинобудівний завод «Візар» та засновники ТОВ «УНСП «Шмайсер» не з`явились, про прочини неявки суд не повідомили, про час та місце засідання були повідомлені належним чином та своєчасно, явка обов`язковою судом не визнавалась, а тому ураховуючи положення ст. 42 ГПК України, суд визнав за можливе продовжити підсумкове засідання без їх участі.
Під час підсумкового засідання присутні учасники справи підтримали клопотання кредитора ОСОБА_1 , подане ним 18.11.2019, та просили суд його задовольнити.
Розглянувши зазначене клопотання, в частині залишення без розгляду клопотання, поданого ним 11.11.2019, заслухавши учасників справи, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 1 Кодексу, учасниками у справі про банкрутство є сторони (конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами (п. 3 ч. 1 ст.42 ГПК України).
Ураховуючи зазначене та те, що присутні учасники справи підтримали подане клопотання, суд дійшов висновку про наявність підстав для його в частині залишення без розгляду клопотання, поданого ним 11.11.2019.
Щодо клопотання в частині введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» строком на 6 місяців та затвердження плану санації боржника, схваленого зборами кредиторів 18.11.2019, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно ч. 1 ст. 49 Кодексу, у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі
До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури (ч. 2 ст. 49 Кодексу).
На виконання зазначеної вимоги, кредитором ОСОБА_1 було надано суду, зокрема, рішення зборів кредиторів, яке оформлене протоколом зборів кредиторів №5 від 18.11.2019, протокол голосування від 18.11.2019 та план санації боржника.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 50 Кодексу, під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
У свою чергу, суд зазначає, що процедура санації є пріоритетною судовою процедурою у справі про банкрутство, оскільки є системою заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації.
Порядок розгляду плану санації кредиторами боржника урегульований ст. 52 Кодексу.
Так, ч. 1 ст. 52 Кодексу встановлено, що з метою прийняття рішення про схвалення або відхилення плану санації усі конкурсні кредитори поділяються на класи. Кредитори, включені до кожної черги, формують окремий клас кредиторів. Кредитор, вимоги якого підлягають включенню до двох і більше черг, підлягає включенню відповідно до двох і більше класів кредиторів. Вимоги забезпечених кредиторів утворюють окремий клас, до якого включаються вимоги у тій їх частині, яка забезпечена заставою майна. У частині вимог, не забезпечених заставою, вимоги таких кредиторів підлягають включенню до класу незабезпечених кредиторів. Якщо планом санації передбачається зміна пріоритету вимог забезпечених кредиторів, план санації має бути схвалений кожним таким кредитором.
Згідно ч. 4 ст. 52 Кодексу, план санації вважається схваленим класом незабезпечених кредиторів, якщо за схвалення плану санації віддано більше половини голосів кредиторів, включених до відповідного класу, а також якщо за схвалення плану санації проголосувало не менше половини кредиторів, які мають право голосу у відповідному класі. План санації вважається схваленим класом забезпечених кредиторів, якщо за схвалення плану санації віддано дві третини голосів кредиторів, включених до класу забезпечених кредиторів, а також якщо за схвалення плану санації проголосувало не менше половини кредиторів, які мають право голосу в цьому класі. В іншому випадку вважається, що план санації відхилений відповідним класом кредиторів.
Із змісту поданих протоколів вбачається, що на засіданні зборів кредиторів та у голосуванні щодо прийняття рішення про схвалення плану санації брав участь лише кредитор ОСОБА_1 Інші кредитори та особи, визначені в абз. 3 ч. 1 ст. 48 Кодексу, у засіданні присутні не були.
Відповідно до змісту ч. 1 ст. 48 Кодексу, розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Як зазначалось вище, засновниками ТОВ «УНСП «Шмайсер» є: ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_5 ; ОСОБА_6 ; ОСОБА_7 . Проте, доказів письмового інформування зазначених осіб та інших осіб, визначених в абз. 3 ч. 1 ст. 48 Кодексу, про місце і час проведення зборів кредиторів ані кредитором ОСОБА_1 , ані розпорядником майна суду надано не було.
Щодо інформування розпорядником майна ПАТ «Радикал банк» (правонаступником якого є ТОВ «ФК Горизонт») та ДП «Жулянський машинобудівний завод «Візар» листом №02-01/911/1810/18-47 від 31.10.2019, то із змісту останнього вбачається, що вказані кредитори були повідомлені про засідання, яке проводилось 11.11.2019. Таким чином, зазначений лист не є належним доказом інформування кредиторів про засідання, яке мало місце 18.11.2019.
Ураховуючи зазначені обставини, протокольне рішення зборів кредиторів від 18.11.2019 та протокол голосування від 18.11.2019 судом до уваги не приймаються. Інших рішень та протоколів голосування про схвалення плану санації учасниками справи суду подано не було.
Щодо поданого кредитором ОСОБА_1 плану санації ТОВ «УНСП «Шмайсер», суд зазначає наступне.
Відповідно до абз. 1, 3, 4 ч. 1 ст. 51 Кодексу, у плані санації обов`язково зазначається розмір вимог кожного класу кредиторів, які були б задоволені у разі введення процедури ліквідації боржника. План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника. План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за умови погашення вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів.
Згідно ч. 2 ст. 51 Кодексу, заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини; виконання зобов`язання боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить цьому Кодексу; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Кодексу; продаж частини майна боржника; виконання зобов`язань боржника власником боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; відчуження майна та погашення вимог кредиторів шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Кодексу позачергово за рахунок продажу майна боржника; одержання позик та кредитів, придбання товарів у кредит; інші заходи з відновлення платоспроможності боржника.
Аналізуючи зазначене та відповідний план санації боржника, судом встановлено, що він не містить у собі строку відновлення платоспроможності боржника, а визначені у ньому заходи не в повній мірі спрямовані на оздоровлення ТОВ «УНСП «Шмайсер».
Крім того, із матеріалів справи вбачається, що майно, яке може бути використане під час процедури санації боржника, має обтяження у рамках відповідних кримінальних проваджень.
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, про відсутність правових підстав для задоволення відповідного клопотання кредитора ОСОБА_1 в частині введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» строком на 6 місяців та затвердження плану санації боржника.
Відповідно до абз. 2 ч. 8 ст. 52 Кодексу, постановлення судом ухвали про відмову у затвердженні плану санації не перешкоджає повторному поданню до суду схваленого зборами кредиторів плану санації для його затвердження.
Крім того, суд звертає увагу учасників справи на ч. 4 ст. 49 Кодексу, якою встановлено, що у разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 48-49, 50-52 ст.ст. 41-42, 234-235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання кредитора ОСОБА_1 від 18.11.2019 (вх. №21926/19 від 18.11.2019) в частині залишення без розгляду клопотання від 11.11.2019 (вх. №21412/19 ) - задовольнити.
2. Клопотання кредитора ОСОБА_1 від 11.11.2019 (вх. №21412/19 від 11.11.2019) про введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» (ідентифікаційний код 20042911), затвердження плану санації боржника та призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Данілова А.І. - залишити без розгляду.
3. У задоволенні клопотання кредитора ОСОБА_1 від 18.11.2019 (вх. №21926/19 від 18.11.2019) в частині введення процедури санації ТОВ «УНСП «Шмайсер» (ідентифікаційний код 20042911), затвердження плану санації боржника та призначення керуючим санацією боржника арбітражного керуючого Данілова А.І. - відмовити.
4. Оголосити перерву у підсумковому засіданні до 20.01.2020 до 11:45год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ (зал судових засідань №6). Для пропуску у приміщення суду мати документ(и), який посвідчує особу (паспорт) та підтверджує її повноваження.
5. Запропонувати учасникам справи надати суду до 16.01.2020 рішення зборів кредиторів, проведених відповідно до положень Кодексу, щодо переходу до наступної судової процедури банкрутства ТОВ «УНСП «Шмайсер» (ідентифікаційний код 20042911).
У разі ненадання учасниками справи відповідного рішення, судом будуть вчинені заходи, визначені ч. 4 ст. 49 Кодексу.
6. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 1 ст. 235 ГПК України негайно з моменту її оголошення суддею та може бути оскаржена в частині п.п.1-3 протягом 10 днів у порядку, передбаченому ст.ст. 255-257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 21.12.2019.