ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"17" жовтня 2019 р. м. Київ Справа № 911/1810/18
Господарський суд Київської області у складі головуючого судді Янюк О.С. за участю секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянувши у підсумковому засіданні справу №911/1810/18
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м.Вишневе, вул. Ломоносова, буд.1, ідентифікаційний код 20042911)
У підсумковому засіданні брали участь:
кредитор: ОСОБА_2 (посвідчення водія НОМЕР_1 від 11.10.2002);
інші учасники справи не з`явились
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Київської області (далі - суд) від 06.09.2018, зокрема, відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (далі - боржник, ТОВ «УНСП «Шмайсер»), введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна ТОВ «УНСП «Шмайсер» арбітражного керуючого Данілова А.І. та призначено попереднє засідання.
Ухвалою суду від 17.12.2018, зокрема, припинено повноваження керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» Капілян А.А., виконання відповідних обов`язків до призначення в порядку визначеному законодавством та установчими документами нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржником тимчасово покладено на розпорядника майна - Данілова А.І.
Разом із цим, ухвалами суду від 22.04.2019 було замінено кредитора ОСОБА_1 на Приватне підприємство «Маркон» (далі - ПП «Маркон»), а ПП «Маркон» на нового кредитора - ОСОБА_2 , зобов`язано розпорядника майна внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів ТОВ «УНСП «Шмайсер».
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
За результатами попереднього засідання, ухвалою суду від 03.01.2019, зокрема, затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ «УНСП «Шмайсер», призначено підсумкове засідання, яке, на підставі ст. 216 ГПК України неодноразово відкладалось та в якому оголошувалась перерва. Чергове засідання призначено на 17.10.2019.
У підсумкове засідання представник кредитора ДП «Жулянський машинобудівний завод «Візар» та розпорядник майна не з`явились, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце підсумкового засідання були повідомлені належним чином та своєчасно, документів, необхідних для переходу до наступної судової процедури суду не надали.
Разом з цим, від забезпеченого кредитора Публічного акціонерного товариства «Радикал банк» (далі - ПАТ «Радикал банк», кредитор, банк) надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (вх. №19777/19 від 17.10.2019), яке обґрунтоване тим, що 12.09.2019 відбулись електронні торги з продажу активів кредитора, до яких увійшли права вимоги за кредитним договором №2595/2-980 від 14.01.2015, що був укладений між ПАТ «Радикал банк» та боржником. На даний час між банком та новим кредитором (ТОВ «Фінансова компанія «Горизонт» здійснюється підготовка до укладення відповідного договору про відступлення права вимоги. За таких обставин, просить суд відкласти підсумкове засідання.
Розглянувши подане клопотання, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 202, ч. 1 ст. 216 ГПК України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
Отже, ті обставини, які зазначені банком у своєму клопотанні не є підставою для відкладення підсумкового засідання.
Водночас, зважаючи на те, що ПАТ «Радикал банк» здійснив продаж своїх активів, до яких увійшли права вимоги до боржника, що у свою чергу свідчить про можливість здійснення заміни кредитора у даній справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для оголошення перерви у підсумковому засіданні.
Крім того, суд звертає увагу учасників справи, що у відповідності до ч.ч. 4, 5 ст. 27 Закону про банкрутство, суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або ж ухвалу про введення процедури санації, у разі якщо комітет кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийняв жодного з передбачених цією статтею рішень.
Керуючись ст.ст. 42, 202, 216, 234-235 ГПК України, ст.ст.2, 27 Закону про банкрутство суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ПАТ «Радикал банк» про відкладення розгляду справи від 17.10.2019 (вх. №19777/19) - задовольнити частково.
Оголосити перерву у підсумковому засіданні до 11.11.2019 о 11:30 год. Судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ (зал судових засідань №6). Для пропуску у приміщення суду мати документ(и), який посвідчує особу (паспорт) та підтверджує її повноваження.
В частині відкладення розгляду справи - відмовити.
2. Запропонувати зборам (комітету) кредиторів ТОВ «УНСП «Шмайсер» прийняти рішення щодо наступної судової процедури щодо боржника та надати його суду у встановленому законом порядку до 05.11.2019 (включно).
У разі не вчасного подання або неподання зазначеного рішення судом, на підставі ч.ч.4, 5 ст.27 та з урахуванням ст.114 Закону про банкрутство, буде вирішуватися питання щодо переходу до наступної судової процедури.
3. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Відповідно до ч. 1 ст.235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно з моменту її оголошення суддею та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України, з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 18.10.2019.