ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"29" жовтня 2018 р. м. Київ Справа № 911/1810/18
За заявою ОСОБА_1, м.Київ
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м.Вишневе, вул. Ломоносова, буд.1, ідентифікаційний код 20042911)
За участю:
від кредитора: ОСОБА_1 (особисто, паспорт серії НОМЕР_1 виданий 14.01.1998);
від кредитора ПП «Маркон»: ОСОБА_2 (довіреність б/н від 01.10.2018);
від боржника: не з’явився;
розпорядник майна: Данілов А.І. (свідоцтво №486 від 04.04.2013)
ВСТАНОВИВ:
14.08.2018 ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, кредитор) звернувся до Господарського суду Київської області (далі – суд) у порядку ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон про банкрутство) із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (далі – боржник, ТОВ «УНСП «Шмайсер»), у зв’язку із нездатністю останнього у повному обсязі розрахуватися із ОСОБА_1
Ухвалою суду від 06.09.2018 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном ТОВ «УНСП «Шмайсер», призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Данілова А.І., попереднє засідання суду призначено на 29.10.2018 та вирішено інші процедурні питання по справі.
26.10.2018 на електронну пошту суду надійшло клопотання розпорядника майна №02-01/911/1810/18-394 від 26.10.2018 (вх. 30848/18 від 26.10.2018) про припинення повноважень керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер», покладення виконання обов’язків керівника боржника на розпорядника майна та витребування від керівника відповідних документів.
Так, у попереднє засідання представник боржника не з’явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце попереднього засідання був повідомлений вчасно та належним чином.
Відповідно до ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі – ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Згідно із ч. 6 ст. 12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Пунктом 2 ч.1 ст. 42 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
За таких обставин, ураховуючи те, що явка учасників справи це право, а не обов’язок, суд визнав за можливе провести дане попереднє засідання без участі представника боржника.
Так, згідно приписів ст. 25 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Проте, із матеріалів справи вбачається, що розпорядником майна не було подано суду складений реєстр вимог кредиторів та не було виконано усі дії, передбачені ст. 22 Закону про банкрутство, під час процедури розпорядження майном.
Водночас, розпорядником майна було подано суду, зокрема, клопотання №02-01/911/1810/18-394 від 26.10.2018 (вх. 30890/18 від 29.10.2018) про припинення повноважень керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер», покладення виконання обов’язків керівника боржника на розпорядника майна та витребування від керівника відповідних документів. Зазначене клопотання обґрунтоване тим, що ухвалою суду від 06.09.2018 зобов’язано розпорядника майна у строк до 22.10.2018 провести спільно із керівником боржника інвентаризацію активів та зобов’язань ТОВ «УНСП «Шмайсер» та здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності боржника. У зв’язку із зазначеним, розпорядником майна було направлено на адресу ТОВ «УНСП «Шмайсер» вимогу про надання документів для проведення відповідної інвентаризації та виконання вказаного аналізу у строк до 21.09.2018, а також призначено проведення інвентаризації у період з 01.10.2018-02.10.2018. Указана вимога отримана боржником 20.09.2018, проте, останнім зазначена вимога виконана не була, у зв’язку із чим розпорядником майна була направлена на адресу ТОВ «Шмайсер» аналогічна вимога №2, та встановлено строк боржнику для надання відповідних документів до 20.10.2018. Розпорядник майна вказує на те, що керівником боржника – ОСОБА_4 не було забезпечено проведення інвентаризації активів та зобов’язань боржника, а також не надано необхідних відомостей бухгалтерського обліку, не створено інвентаризаційну комісію, не забезпечено доступ розпорядника майна до обстеження майна боржника. Вважає, що оскільки керівником боржника не були виконані вимоги суду та розпорядника майна, то останній таким чином перешкоджає виконанню повноважень розпорядника майна. За таких обставин, просить суд припинити повноваження керівника боржника, тимчасово покласти виконання обов’язків керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» на розпорядника майна та витребувати документи, які необхідні для проведення інвентаризації та аналізу фінансово-господарської діяльності ТОВ «УНСП «Шмайсер».
У засіданні учасники справи підтримали подане клопотання та просили його задовольнити.
Розглянувши клопотання розпорядника майна, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 12 ст. 22 Закону про банкрутство, повноваження керівника боржника та виконавчих органів його управління, покладені на них відповідно до законодавства чи установчих документів, можуть бути припинені в разі, якщо ними не вживаються заходи щодо забезпечення збереження майна боржника, створюються перешкоди діям розпорядника майна чи допускаються інші порушення законодавства.
У разі виявлення зазначених обставин за клопотанням кредиторів або інших учасників справи про банкрутство ухвалою господарського суду повноваження керівника та виконавчих органів управління боржника припиняються, а виконання відповідних обов'язків тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та виконавчих органів управління боржника.
Як зазначалось вище, із відповідним клопотанням до суду звернувся розпорядник майна, який у свою чергу, є учасником справи про банкрутство ТОВ «УНСП «Шмайсер».
У силу ч. 1 ст. 77 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77 ГПК України).
Так, розпорядником майна, як докази на підтвердження того, що останній звертався до керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» надано суду відповідні вимоги №1 та №2. Зазначені вимоги були направлені на адресу боржника, яка визначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: « 08132, Київська область, Києво-Святошинський район, м.Вишневе, вул. Ломоносова, будинок 1».
Разом з цим, відповідно до ухвал Броварського міськрайонного суду Київської області у справі №369/6695/17 від 02.10.2017 та від 17.09.2018, у Броварському міськрайонному суді Київської області розглядається кримінальне провадження №369/6695/17 за обвинуваченням керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» ОСОБА_4 у вчиненні кримінальний правопорушень, передбачених ч. 2, ч. 3, ч. 4 ст. 190, ч. 1, ч. 2 ст. 364-1, ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 366 КК України. Крім того, до керівника боржника - ОСОБА_4 було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, який продовжений до 17.11.2018 включно за адресою проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Ураховуючи зазначену обставину, суд вважає, що для забезпечення можливості виконання керівником боржника відповідних вимог, розпоряднику майна необхідно також направити зазначені вимоги на адресу обрання відповідного запобіжного заходу до керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер». Проте, зазначених дій, розпорядником майна вчинено не було.
Крім того, розпорядником майна не було подано суду належних та допустимих доказів, які б вказували на ті дії керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер», які, у свою чергу є підставою для застосування положень ч. 12 ст. 22 Закону про банкрутство. Водночас, у разі наявності обставин, визначених ч. 12 ст. 22 Закону про банкрутство, розпорядник майна має право звернутись повторно до суду із відповідним клопотанням.
Проаналізувавши вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання розпорядника майна в частині припинення повноважень керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» є передчасним, недоведеним та таким, що не підлягає задоволенню. Крім того, у разі наявності обставин, визначених ч. 12 ст. 22 Закону про банкрутство, розпорядник майна має право звернутись повторно до суду із відповідним клопотанням.
Щодо клопотання розпорядника майна в частині витребування документів, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний, зокрема, аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; не пізніше двох місяців від дня відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість.
Як зазначає розпорядник майна у своєму клопотанні, останньому необхідно отримати від керівника боржника відповідну бухгалтерську документацію, інвентаризаційні відомості, довідки про відкриті та закриті рахунки боржника, тощо. У зв’язку із чим, як зазначалось вище, розпорядник майна неодноразово звертався до боржника із вимогами, у яких просив надати зазначену інформацію. Проте, зазначені вимоги були залишені боржником без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (ч. 6 ст. 81 ГПК України).
Ураховуючи те, що розпорядником майна самостійно вживались заходи щодо отримання відповідної інформації, ураховуючи обмежені Законом про банкрутство строки процедури розпорядженням майном та зважаючи на те, що вимога щодо надання відповідних документів боржником виконана не була, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення відповідного клопотання в частині витребування доказів.
Керуючись ст. 22 Закону про банкрутство та ст.ст. 74, 77, 81, 234-235 ГПК України, суд - ,
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання розпорядника майна ТОВ «УНСП «Шмайсер» Данілова А.І. №02-01/911/1810/18-394 від 26.10.2018 (вх. 30848/18 від 26.10.2018) – задовольнити частково.
2. Зобов'язати керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер» надати розпоряднику майна - арбітражному керуючому Данілову А.І. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №486 видане 04.04.2013 Міністерством юстиції України; адреса: 65045, м.Одеса, вул. Преображенська, 34, оф. 77; контактний телефон: (050) 316-04-57; факс: (0487) 38-56-77; мобільний телефон: (095) 466-00-06; адреса електронної пошти: danilov.a@hotmail.com) наступну інформацію:
довідки про взяття на облік ТОВ «УНСП «Шмайсер» в фондах загальнообов’язкового страхування, Пенсійного фонду України, служби зайнятості, свідоцтво платника ПДВ, документацію дозвільного характеру на торгівельну діяльність, всю фінансову-господарську документацію, повідомити про всі діючі господарські договори та надати їх;
повідомити про всі виконані господарські договори та надати їх;
довідку про відкриті рахунки та залишки коштів на них;
виписки по закритим рахункам;
документи, пов’язані із судовими справами за участю ТОВ «УНСП «Шмайсер»;
дані інвентаризації, інвентаризаційні відомості, список посадових і матеріально-відповідальних осіб із зазначенням домашніх адрес, телефонів, наказів про призначення на посаду;
довідку про наявну заборгованість по заробітній платі, термінів її виникнення та даних осіб, перед якими є заборгованість;
договори про матеріальну відповідальність, що укладені з матеріально-відповідальними особами;
дислокацію розміщення активів підприємства і осіб відповідальних за їх збереження і експлуатацію, перелік майна, активів ТОВ «УНСП «Шмайсер» та саме майно і інші активи;
перелік товарно-матеріальних цінностей відвантажених і не оплачених покупцями, а також, які знаходяться на складах інших підприємств, видані векселі та бланки невикористаних векселів;
договори оренди і інші правовстановлюючі документи на нерухомі об’єкти, транспорті засоби, тощо;
договори про охорону складів, гаражів, площадок і інших місць зберігання матеріальних цінностей;
довідку про середньомісячну заробітну плату керівника ТОВ «УНСП «Шмайсер»;
повідомити про укладені договори кредитування, гарантії, поруки, застави та повідомити про розмір кредиторських зобов’язань, надати перелік заставного майна;
довідку про кредиторську та дебіторську заборгованість;
видані довіреності та повідомити про осіб, яким видавались довіреності;
статистичну та податкову звітність (в т.ч. додатки №5 до декларації з податку на додану вартість з дати від початку їх подання та на поточну дату), баланс підприємства (форма №1);
звіт про фінансові результати (форма №2);
звіт про рух грошових коштів (форма №3);
звіт про власний капітал (форма №4);
примітки до річної фінансової звітності (форма №5);
звіт про наявність та рух основних фондів, амортизацію (знос) (форма №11-ОЗ);
обстеження технологічних інновацій промислового підприємства (форма №1-інновація);
звіт про фінансові результати і дебіторську та кредиторську заборгованість (форма №1-Б);
звіт з праці (форма №1-ПВ);
звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма №1-ПВ (умови праці);
звіт про використання робочого часу (форма №3-ПВ);
печатки, штампи, документи бухгалтерського та податкового обліку, виписки про рух грошових коштів по рахункам ТОВ «УНСП «Шмайсер» за весь період його існування, накази з кадрових та виробничих питань та виплати заробітної плати, табелі обліку робочого часу, книгу обліку трудових книжок, товарно-матеріальні цінності, належні ТОВ «УНСП «Шмайсер».
3. В іншій частині клопотання розпорядника майна ТОВ «УНСП «Шмайсер» Данілова А.І. – відмовити.
4. У разі відсутності зазначених у п. 2 цієї ухвали документів, надати суду та розпоряднику майна письмові пояснення щодо неможливості їх надання.
5. Документи зазначені у п.п. 2, 4 цієї ухвали надати розпоряднику майна не пізніше 10 днів з дня отримання зазначеної ухвали.
6. Додатково суд звертає увагу на те, що попереднє засідання суду проводитиметься 19.11.2018 о 09:05 год. Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108 (зал судових засідань №6).
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ч. 1 ст. 235 ГПК України негайно з моменту її оголошення суддею та може бути оскаржена протягом 10 днів у порядку, передбаченому ст.ст. 255-257 ГПК України з урахуванням пп. 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 01.11.2018