ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"26" листопада 2018 р. м.Київ Справа № 911/1810/18
Суддя Господарського суду Київської області Янюк О.С., розглянувши матеріали
заяви кредитора Державного підприємства «Жулянський машинобудівний завод «Візар», м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області
у справі № 911/1810/18
за заявою ОСОБА_1, м.Київ
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м.Вишневе, вул. Ломоносова, буд.1, ідентифікаційний код 20042911)
ВСТАНОВИВ:
14.08.2018 громадянин ОСОБА_1 звернувся (далі - ОСОБА_1, кредитор) до Господарського суду Київської області (далі - суд) у порядку ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство) із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Українсько-німецьке спільне підприємство «Шмайсер» (далі - боржник, ТОВ «УНСП «Шмайсер»), у зв'язку із нездатністю останнього у повному обсязі розрахуватися із ОСОБА_1
Ухвалою суду від 06.09.2018 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном ТОВ «УНСП «Шмайсер», призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Данілова А.І. та вирішено інші процедурні питання по справі.
З метою виявлення усіх кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, суд за допомогою автоматизованої системи «Діловодство спеціалізованого суду» 07.09.2018 здійснив офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ «УНСП «Шмайсер» на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в мережі Інтернет, номер публікації якого 54010.
Ухвалою суду від 19.11.2018 визнано грошові вимоги кредиторів Публічного акціонерного товариства «Радикал Банк» та Приватного підприємства «Маркон»; грошові вимоги кредитора ОСОБА_4 відхилено у повному обсязі.
23.11.2018 до суду звернулось Державне підприємство «Жулянський машинобудівний завод «Візар» (далі - ДП «ЖМЗ «Візар», заявник) із заявою №194-2461 від 23.11.2018 (вх. №32807/18 від 23.11.2018) про визнання кредиторських вимог до боржника у розмірі 1 761 551,97грн.
Суд, дослідивши матеріали вищезазначеної заяви, вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Частиною 6 ст. 12 ГПК України встановлено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом про банкрутство.
Згідно із абз. 6 ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог.
Проте, заявником у заяві не було зазначено жодних відомостей про таке майно, а отже і не виконано вимоги встановлені вищевказаними приписами Закону.
Крім того, до заяви в обов'язковому порядку додаються, зокрема, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника (ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство).
Із доданих до заяви матеріалів вбачається, що заявником як докази надіслання на адресу боржника та розпорядника майна заяви кредитора надано суду відповідні накладні та описи вкладення від 22.11.2018, тоді як сама заява кредитора датована 23.11.2018.
За таких обставин, зазначені документи не можуть вважатись належними доказами надіслання на адресу боржника та розпорядника майна відповідної заяви ДП «ЖМЗ «Візар».
Ураховуючи зазначене, суд вважає, що заявником не було виконано вимоги, передбачені ч. 3 ст. 23 Закону про банкрутство.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 24 Закону про банкрутство, господарський суд здійснює перевірку відповідності заяви кредитора вимогам цього Закону. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог ч. 3 ст. 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому випадку суд виносить ухвалу про повернення заяви.
Ураховуючи те, що відповідну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 23 Закону про банкрутство, суд вважає за необхідне залишити зазначену заяву без руху та надати ДП «ЖМЗ «Візар» час на усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 23-24 Закону про банкрутство, та ст.ст. 234-235 ГПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву ДП «ЖМЗ «Візар» - залишити без руху.
2. Запропонувати ДП «ЖМЗ «Візар» виконати належним чином вимоги ст. 23 Закону про банкрутство, а саме, надати суду:
докази направлення на адресу боржника та розпорядника майна копії заяви із грошовими вимогами до боржника із усіма додатками до неї;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог кредитора.
3. Указані недоліки усунути заявником протягом десяти днів з дня отримання ним цієї ухвали.
4. Звернути увагу заявника на те, що у разі надіслання відповідних документів до суду засобами поштового зв'язку, невідкладно повідомити про це суд на його електронну пошту (inbox@ko.arbitr.gov.ua) із обов'язковим зазначенням штрих-коду поштового відправлення.
5. Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (http://court.gov.ua/fair/).
Відповідно до ч. 2 ст.235 ГПК України, ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо від рішення оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду, яка подається у порядку, визначеному ст. 257 ГПК України, з урахуванням підпункту 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.
Суддя О.С. Янюк
Ухвалу підписано 26.11.2018.