Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Справа № 1-104/12
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.04.2012 року
м . Сторожинець
Сторожинецький районний суд
Чернiвецької областi в складi:
в складі головуючого судді Безпалько М.С.
при секретарі Яворській М.І.
за участю прокурора Балицького С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, румун, громадянин України, уроженець с.Чудей Сторожинецького району Чернівецької області, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні неповнолітніх дітей не має, приватного підприємця, раніше не судимого, в скоєнні злочинів передбачених ст. ст.272ч.1, 172 ч 1 КК України ,-
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 будучи приватним підприємцем, який займається підприємницькою діяльністю з розпиловки лісодеревини, здійснюючи вказану діяльність в деревообробному цеху, розміщеному в смт. Красноїльськ, вул. Дружби,127, Сторожинецького району Чернівецької області, будучи наділеним повноваженнями щодо прийняття на роботу та звільнення з роботи працівників, протягом вересня 2011 року –лютого 2012 використовував найману працю ОСОБА_2 Ромуалдса Станіславовича, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканців с.Чудей Сторожинецького району, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_7, без укладення з останніми трудових угод. Знаючи про обов'язковість оформлення трудових відносин з найманими працівниками шляхом укладення трудових угод, в порушення ст.43 Конституції України, ст.ст.2,21, 24, 24-1 Кодексу Законів про Працю України, ст. 5 Закону України “Про охорону праці”, не уклав з найманими ним працівниками трудові угоди, де були б обумовлені умови праці останніх, необхідні для виконання роботи, умови їх відпочинку, розмір та порядок виплати заробітної плати, не зареєстрував дані трудові угоди в Сторожинецькому районному центрі зайнятості, не проінформував ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про умови праці та про наявність на робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів, про права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства, не проводив обов’язкові відрахування за вказаних працівників до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування, що призвело до втрати найманими працівниками трудового стажу та права на отримання пенсії за період їх роботи у приватного підприємця ОСОБА_1П,, чим грубо порушив законодавство про працю.
Крім того, ОСОБА_1, будучи приватним підприємцем, суб'єктом підприємницької діяльності з розпиловкою лісодеревини, що відноситься відповідно до п. 112,125 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці № 15 від 26.01.2005 року та Постанови Кабінету Міністрів України № 1631 від 15.10.2003 року до робіт з підвищеною небезпекою, здійснюючи вказану діяльність в деревообробному цеху, розміщеному за адресою смт. Красноїльськ вул. Дружби,127 Сторожинецького району Чернівецької області, будучи зобов'язаним дотримуватись правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, протягом вересня 2011 року –лютого 2012 року, використовуючи працю ОСОБА_2 Ромуалдса Станіславовича, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканців с.Чудей Сторожинецького району, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_6, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_7, які виконували роботу по розпиловці лісодеревини умисно порушував норми чинного законодавства та правила, що створило загрозу життю та здоров’ю людей з можливим настанням тяжких наслідків у вигляді їх травмування.
Підсудний ОСОБА_1 свою вину у скоєнні злочинів, передбачених ст. ст.272ч.1, 172 ч 1 КК України визнав повністю, суду пояснив, що в 2011 році почав здійснювати діяльність по розпилові деревини на брус та дошку (обрізну), з метою подальшої реалізації обробленої лісодеревини. Вказані роботи здійснюються в належному йому деревообробному цеху. В даному цеху працюють ОСОБА_2 (з вересня 2011 року), ОСОБА_3 який працює з того ж самого часу, мешканці с.Чудей Сторожинецького району, та ОСОБА_4, які працювали не офіційно, тобто з ними трудові угоди він не укладав, а також він не оформляв проходження інструктажів працівниками. В скоєнні злочинів щиро кається, просить не обирати сувору міру покарання.
Потерпілі ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4Й в судове засідання не зявилися, надали суду заяву про розгляд справи у їх відсутності , претензій до підсуднього немає, просить суворо його не карати.
Вина підсудного ОСОБА_1 в скоєнні злочинів також підтверджується:
- актом оперативної перевірки додержання вимог Закону України “Про охорону праці” у ПП ОСОБА_1 від 16 лютого 2012 року, яким встановлено, що вказані порушення вимог зазначеного Закону з охорони праці створили загрозу загибелі та настання інших тяжких наслідків (а.с. 19);
- актом перевірки додержання законодавства про працю ПП ОСОБА_1 від 22 лютого 2012 року, яким встановлено порушення
вимог чинного законодавства про працю (а.с.21-22);
- свідоцтвом про державну реєстрацію ОСОБА_1 як суб'єкта
підприємницької діяльності (а.с. 23-24).
Аналізуючи наведені вище докази в їх сукупності, суд вважає необхідним кваліфікувати дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 272ч.1, 172 ч 1 КК України, оскільки він скоїв грубе порушення законодавства про працю та порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов'язана їх дотримуватись, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
Обираючи вид та міру покарання підсудному, суд враховує, що ним скоєно злочини невеликої тяжкості, особу підсудного, який позитивно характеризується по місцю проживання, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався.
Як обставину, що пом'якшує покарання підсудного, суд визнає його щире його каяття в скоєних злочинах, та те, що на час розгляду справи підсудний повністю усунув всі порушення.
Обставни, що обтяжують покарання підсудного, судом не виявлено.
З урахуванням цих обставин, суд вважає можливим призначити підсудному мінімальне покарання, передбачене законом за вказані злочини у виді штрафу без позбавлення права займатися підприємницькою діяльністю.
Керуючись ст. ст. 321- 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочинів передбачених ст. 272ч.1, 172 ч 1 КК України та призначити йому покарання:
- за ст. 272 ч.1 КК України - штраф в сумі п'ятидесяти
неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 /вісімсот п’ятдесят/ грн. без позбавлення його права займатися підприємницькою діяльністю;
- за ст. 172 ч. 1 КК України - штраф в сумі тридцяти неоподаткованих
мінімумів доходів громадян, що складає 510 /п’ятьсот десять/грн.
На підставі ст. 70 ч.2 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворо покарання більш суворим, остаточно призначити покарання ОСОБА_1 у вигляді штрафу в сумі 850 /вісімсот п’ятдесят/ грн., що складає п'ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, без позбавлення його права займатися підприємницькою діяльністю.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу, залишити попередню - підписку про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суду протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя