Справа №:755/5301/16-ц
Провадження №: 2-ві/755/1/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" січня 2021 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марфіна Н.В. вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 про відвід головуючої у справі №755/5301/16-ц судді Савлук Т.В., -
у с т а н о в и л а:
30.12.2020 року у Дніпровському районному суді м. Києва зареєстровано заяву ОСОБА_1 про відвід головуючої у справі №755/5301/16-ц судді Савлук Т.В., яка надійшла на електронну адресу суду.
Вивчивши зміст заяви приходжу до висновку про те, що заява підлягає поверненню заявнику, з огляду на наступне.
Відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
При цьому, зі змісту заяви про відвід головуючої судді вбачається, що вона власноручно заявником не підписана.
У примітці до заяви вказано: «Документ засвідчений фізичним підписом або КЕП моєї особи. Перевірити справжність КЕП можна на сайті http:czo.gov.ua/verify тощо».
За змістом ст. 14 ЦПК України, у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в день надходження документів. Визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою у порядку, визначеному цим Кодексом (автоматизований розподіл справ). Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їхні офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Таким чином, на теперішній час особи мають можливість звертатись до суду із заявами, клопотаннями тощо, шляхом їх подання у письмовому вигляді з наявністю власноручного письмового підпису або ж використанням системи «Електронний суд» шляхом формування у ній необхідного для звернення документу та підписання електронним ключем, для чого учасник справи має зареєструватись у вказаній електронній системі.
Натомість заява ОСОБА_1 надійшла без власноручного письмового підпису на адресу електронної пошти суду, а не була сформована в системі «Електронний суд».
За таких умов, заява про відвід головуючої у справі судді Савлук Т.В. підлягає поверненню заявнику на підставі положень ч. 4 ст. 185 ЦПК України у зв`язку з відсутністю її підписання заявником.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 185, 259-261, 353-355 ЦПК України, -
п о с т а н о в и л а:
Заяву ОСОБА_1 про відвід головуючої у справі №755/5301/16-ц судді Савлук Т.В.- повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва до протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не був вручений у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Текст ухвали складений 05.01.2021 року.
Суддя -