УХВАЛА
19 серпня 2019 року
м. Київ
справа №817/856/16
адміністративне провадження №К/9901/23322/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Тацій Л.В.,
суддів: Рибачука А.І., Стеценка С.Г.,
перевіривши касаційну скаргу Державної служби геології і надр України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019 по справі № 817/856/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Зірка Рівненщини" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Георесерчінг" до Державної служби геології та надр України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна служба України з питань праці, Рівненська обласна рада про визнання бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинення певних дій,-
УСТАНОВИВ:
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2019 року по справі №817/856/16, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019, позовні вимоги ТОВ "Зірка Рівненщини" і ТОВ "Георесерчінг" - задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України щодо не розгляду у встановлений законодавством строк заяви ТОВ «Зірка Рівненщини» на отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою надр, а саме: покладів бурштину на ділянці «Вири» в Сарненському районі Рівненської області та заяви ТОВ «Георесерчінг» на отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою надр, а саме: покладів бурштину на ділянці «Чудель» в Сарненському районі Рівненської області.
Зобов`язано Державну службу геології та надр України розглянути заяву ТОВ «Зірка Рівненщини» від 04.03.2016 (вх№4056/13/12-16 від 09.03.2016) на отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону, а саме з метою геологічного вивчення, в тому числі з дослідно-промислової розробки бурштину ділянки "Вири" в Сарненському районі Рівненської області у відповідності до законодавства, що діяло на момент звернення з вищезазначеною заявою.
Зобов`язано Державну службу геології та надр України розглянути заяву ТОВ «Георесерчінг» від 06.03.2016 (вх№4051/13/12-16 від 09.03.2016) на отримання спеціального дозволу на користування надрами без проведення аукціону, а саме з метою геологічного вивчення, в тому числі з дослідно-промислової розробки бурштину ділянки "Чудель" в Сарненському районі Рівненської області у відповідності до законодавства, що діяло на момент звернення з вищезазначеною заявою.
В решті позовних вимог відмовлено.
15.08.2019 відповідачем подано до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019 по справі № 817/856/16.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 329 КАС касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
З матеріалів касаційної скарги судом встановлено, що оскаржувану постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду ухвалено 09.07.2019, її повний текст складено - 10.07.2019, а касаційну скаргу заявник подав 15.08.2019.
У касаційній скарзі відповідачем заявлено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з посиланням на те, що повний текст оскаржуваного судового рішення суду апеляційної інстанції отримано ним 17.07.2019.
Відповідно до ч. 4 ст. 332 КАС України розгляд заяви особи про поновлення строку на касаційне оскарження здійснюється колегією суддів суду касаційної інстанції, склад якої визначений у порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Перевіривши доводи поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження, наведені в заяві та докази приєднанні до неї, колегія суддів вважає, що наведені скаржником обставини свідчать про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження.
Так, на підтвердження доводів клопотання відповідачем до касаційної скарги надано копію конверту, в якому судом апеляційної інстанції надіслана копія постанови. Конверт містить штрих-код, за яким відповідно даних офіційного сайту ПАТ «Укрпошта» відправлення вручене адресату 17.07.2019.
Відповідно до частини другої статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи, якому повне судове рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Таким чином, відповідач, отримавши 17.07.2019 копію повного тексту судового рішення, звернувся 15.08.2019 з касаційною скаргою в межах тридцятитиденного строку з дня його вручення, що відповідно до ч. 2 ст. 329 КАС України є підставою для поновлення процесуального строку.
Розглянувши заяву про поновлення строку на касаційне оскарження, колегія суддів дійшла висновку про поважність причин його пропуску та наявність підстав для його поновлення.
Також установлено, що касаційна скарга відповідає вимогам статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для залишення касаційної скарги без руху, її повернення чи відмови у відкритті касаційного провадження, відсутні.
Керуючись статтями 120, 331, 334, 338 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Поновити Державній службі геології і надр України строк на касаційне оскарження постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019 по справі № 817/856/16.
Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Державної служби геології і надр України на рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2019 по справі № 817/856/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Зірка Рівненщини" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Георесерчінг" до Державної служби геології та надр України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна служба України з питань праці, Рівненська обласна рада про визнання бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинення певних дій.
Витребувати з Рівненського окружного адміністративного суду справу №817/856/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Зірка Рівненщини" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Георесерчінг" до Державної служби геології та надр України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна служба України з питань праці, Рівненська обласна рада про визнання бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинення певних дій.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали разом із копією касаційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Учасникам справи встановити строк для подачі відзиву на касаційну скаргу у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали та роз`яснити, що до відзиву додаються докази надсилання (надання) його копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя- доповідач: Л.В. Тацій
Судді: А.І. Рибачук
С.Г. Стеценко