Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 червня 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького
при секретарі У.Ю.Ратушняк
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
встановив:
21.05.2009 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення на її користь аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 250 грн., щомісячно, до досягнення дочкою повноліття.
В судовому засіданні позивачка вимоги позову змінила, вимагала стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання дочки в твердій грошовій сумі в розмірі 210 грн., пояснила, що ОСОБА_2 не надає матеріальної допомоги на утримання дитини.
Відповідач вимоги позову визнав повністю, пояснив, що отримує пенсію по інвалідності, однак згоден сплачувати аліменти на утримання дочки.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Встановлено, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження (а.с. 6), але добровільно не виконує свого обов’язку по утриманню неповнолітньої доньки.
З довідки виданої Зятковецькою сільської радою видно, що дочка проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні (а.с. 3).
Зазначені правовідносини регулюються ст.ст. 180, 181 п.3, 182 ч. 2, 184 п. 1 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей; за рішенням суду кошти на утримання дітей присуджуються у твердій грошовій сумі; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за завою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
За змістом ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Оскільки відповідач не має заробітку та в зв’язку зі змінами від 01.10.2008 року до Сімейного кодексу України, відповідно до яких розмір стягуваних аліментів на утримання дитини не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то кошти на утримання дитини потрібно стягувати з відповідача примусово в твердій грошовій сумі – 210 грн.
Вирішуючи питання про судові витрати, суд вважає, що з ОСОБА_2 необхідно стягнути 255 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, від сплати державного мита звільнити на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
На підставі ст. ст. 180, 181 п.3, 182 ч. 2, 184 п. 1, 191 ч. 1 СК України, керуючись ст. ст. 10,11,60,209,213,214,215,367 ЦПК України, -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця АДРЕСА_1Дніпропетровської області, жителя АДРЕСА_2 Гайсинського району, непрацюючого, на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження в розмірі 210 грн., щомісячно, починаючи з 21.05.2009 року і до її повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 250 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Від сплати державного мита звільнити на підставі п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя