СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
21 травня 2024 року м. Харків Справа № 905/830/21
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів: головуючий суддя Гребенюк Н.В., суддя Слободін М.М. , суддя Шутенко І.А.,
розглянувши клопотання позивача, ОСОБА_1 , про його участь та участь його представника в судових засіданнях з розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
з розгляду заяви ОСОБА_1 (від 20.05.2024) про ухвалення додаткового судового рішення щодо розподілу судових витрат
за наслідком розгляду апеляційної скарги апеляційних скарг першого відповідача, Приватного акціонерного товариства Авдіївський коксохімічний завод, м. Авдіївка, Донецька область (вх. №1962), та позивача, ОСОБА_1 , м. Енергодар, Запорізька область (вх. №1998), на рішення господарського суду Донецької області від 04.09.2023 (повний текст судового рішення складений 11.09.2023, суддя Зекунов Е.В.)
у справі №905/830/21
за позовом ОСОБА_1 ,
до відповідачів:
1. Приватного акціонерного товариства Авдіївський коксохімічний завод, м. Авдіївка, Донецька область,
2. Компанії BARLENCO LTD (Барленко ЛТД), Нікосія Кіпр,
3. PRIVATE LIMITED LIABILITY COMPANY МЕТINVEST B.V. (Приватна компанія з обмеженою відповідальністю МЕТІНВЕСТ Б.В.), Амстердам, Королівство Нідерланди,
та співвідповідача гр. ОСОБА_2 , м. Київ,
про визнання права на справедливу компенсацію за примусово вилучені акції та встановлення її розміру на рівні подвійного розміру від 54,30 грн із розрахунку на 1 акцію, стягнення солідарно суму компенсації в розмірі 3 946 843,98 грн, суму збитків за неотримані дивіденди в 2017 році на загальну суму 562 909,12 грн та відсотки за користування чужими грошовими коштами на загальну суму 895 232,47 грн,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Східного апеляційного господарського суду перебуває справа №905/830/21, розгляд якої призначений на 04.06.2024 об 11год 00хв.
20.05.2024 до Східного апеляційного господарського суду від позивача надійшло клопотання, в якому останній просить забезпечити його участь та участь його представника, адвоката Погрібної С.О., в усіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затверджених рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Згідно приписів статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус або Державною судовою адміністрацією України.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи наявну технічну можливість у проведенні відеоконференції поза межами приміщення суду, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про можливість задоволення клопотання позивача про його участь та участь його представника в судових засіданнях з розгляду справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та проведення судового засідання, призначеного на 04.06.2024 об 11год 00хв. в режимі відеоконференції з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 ГПК України, Східний апеляційний господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання ОСОБА_1 про його участь та участь його представника в усіх судових засіданнях з розгляду справи №905/830/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2. Судове засідання у справі №905/830/21, призначене на 04.06.2024 об 11год 00хв. провести за участю позивача, ОСОБА_1 та його представника адвоката Погрібної С.О., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення з використанням власних технічних засобів заявника.
3. Повідомити заявника, що Інструкція щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції знаходиться за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua, та роз`яснити, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; за 10 хвилин до початку судового засідання представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.В. Гребенюк
Суддя М.М. Слободін
Суддя І.А. Шутенко