Справа №295/6177/19
Категорія 59
2-во/295/44/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.08.2022 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира Семенцова Л.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі Богунського районного суду міста Житомира від 25 липня 2022 року за клопотанням ОСОБА_1 про часткове скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 , про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Богунського районного суду міста Житомира від 25.07.2022 року задоволено клопотання ОСОБА_1 про часткове скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 , про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину. Скасовано захід забезпечення позову, вжитий ухвалою судді Богунського районного суду міста Житомира від 24 квітня 2019 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 , про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину, в частині заборони будь-яким особам вчиняти дії щодо відчуження будинку АДРЕСА_1 та дії щодо зміни чи встановлення будь-якого речового права на цей будинок (передачу в іпотеку, заставу, майнову поруку, в оренду, тощо).
03.08.2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про виправлення описки в ухвалі суду й просить виправити описку в резолютивній її частині, вказавши на те, що в ухвалі зазначено порядок та строк набрання законної сили з порушенням приписів ст. 260 ЦПК України, а саме взагалі не зазначено строку набрання законної сили в разі її неоскарження та не правильно вказано порядок набрання законної сили в разі її оскарження, у зв`язку з чим працівники канцелярії відмовляються ставити на тексті ухвали штамп про те, що ухвала набрала законної сили. За змістом заяви, всі ухвали суду, крім передбачених ст. ст. 460, 479, 480, 487 ЦПК України, набирають законної сили негайно після їх оголошення незалежно від того, оскаржені вони чи ні.
Відповідно до ч. 1 ст.269ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Заява про виправлення описки розглянута без повідомлення учасників справи на підставі ч. 2 ст. 269 ЦПК України.
З огляду на те, що згідно ч. 5 ст. 158 та п. 4 ч. 1 ст. 353 та ЦПК України ухвала про скасування заходів забезпечення позову може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, тому в резолютивній частині ухвали Богунського районного суду міста Житомира від 25.07.2022 року вказано, що постановлена ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду та що у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Зважаючи на викладене та враховуючи відсутність описки в резолютивній частині ухвали Богунського районного суду міста Житомира від 25.07.2022 року в зазначеній справі, підстав для виправлення описки не встановлено.
Керуючись ст. ст. 260, 269, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в ухвалі Богунського районного суду міста Житомира від 25 липня 2022 року за клопотанням ОСОБА_1 про часткове скасування заходів забезпечення позову в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 , про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину, відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ЦПК України.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Семенцова