УКРАЇНА
Житомирський апеляційний суд
Справа №295/6177/19 Головуючий у 1-й інст. Перекупка І. Г.
Категорія 60 Доповідач Павицька Т. М.
У Х В А Л А
03 серпня 2022 року Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючого: Павицької Т.М.
суддів: Миніч Т.І., Трояновської Г.С.,
розглянувши заяву суддів: Павицької Т.М., Миніч Т.І.,Трояновської Г.С., про самовідвід по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа ОСОБА_4 про визнання недійсним договору дарування та свідоцтва про право на спадщину, за заявою ОСОБА_1 про часткове скасування заходів забезпечення позову, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_2 ОСОБА_5 на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 25 липня 2022 року
в с т а н о в и в :
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 серпня 2022 року справу передано судді-доповідачу Павицькій Т.М. у складі колегії суддів: Миніч Т.І., Трояновської Г.С.
Самовідвід мотивований тим, що рішенням Третьої дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 04.12.2019 № 3304/3дп/15-19 вказаних суддів було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за дисциплінарною скаргою ОСОБА_1 .
Заслухавши суддю доповідача та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла таких висновків.
Підстави для відводу судді визначені статтями36,37 ЦПК України.
Так, пунктом 5 частини першоїстатті 36 ЦПК Українипередбачено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Відповідно до Бангалорських принципів поведінки судді, кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом, з метою виключення будь-яких сумнівів в об`єктивності розгляду справи та реалізації права учасників судового розгляду на справедливий розгляд справи безстороннім судом, забезпечення об`єктивного та неупередженого розгляду справи відповідно до вимог Закону.
Крім цього, заявлений самовідвід є безумовно необхідним, оскільки наявність вищезазначених обставин беззаперечно та поза всяким сумнівом надає можливість учасникам судового розгляду припускати можливість необ`єктивного розгляду справи та ухвалення несправедливого рішення, та можливість порушення вимог ст.6 Європейської конвенції з прав людини, яка є частиною національного законодавства України та гарантує кожній людині право на справедливий, незалежний і безсторонній суд.
Враховуючи наведені обставини та наведені положення нормативних актів положення ст.7 «Про судоустрій та статус суддів», положення Бангалорських принципів поведінки судді, відповідно до яких кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом, з метою виключення будь-яких сумнівів в об`єктивності розгляду справи та реалізації права учасників судового розгляду на справедливий розгляд справи безстороннім судом, забезпечення об`єктивного та неупередженого розгляду справи відповідно до вимог Закону.
Керуючись статтями37,39,40 ЦПК України, суд,
у х в а л и в :
Заяву про самовідвід суддів: Павицької Т.М.,Миніч Т.І.,ТрояновськоїГ.С., задовольнити.
Цивільну справу №295/6177/19 передати до канцелярії Житомирського апеляційного суду для виконання вимог, передбаченихстаттею 33 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий
Судді