УХВАЛА
21 серпня 2020 року
Київ
справа №640/7964/19
адміністративне провадження №К/9901/15408/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Калашнікової О.В.,
суддів: Загороднюка А.Г., Соколова В.М.,
розглянувши клопотання адвоката Гуримського Олега Віталійовича, як представника ОСОБА_1
про зупинення виконання
постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2020 року
у справі № 640/7964/19
за позовом ОСОБА_2
до Приватного виконавця Мілоцького Олега Леонідовича
треті особи: Державне підприємство "Сетам", ОСОБА_3 , ОСОБА_1
визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и в :
До Верховного Суду як суду касаційної інстанції відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України надійшла касаційна скарга адвоката Гуримського Олега Віталійовича, як представника ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2020 року у справі № 640/7964/19.
Ухвалою Верховного Суду від 13 липня 2020 року відкрито касаційне провадження у вказаній справі.
Разом з касаційної скаргою Приватним виконавцем Мілоцьким Олегом Леонідовичем до Верховного Суду заявлено клопотання про зупинення виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2020 року у справі №640/7964/19 до розгляду касаційної скарги по суті.
ОСОБА_3 надіслано на адресу суду разом із відзивом на касаційну скаргу заперечення щодо клопотання про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення, в якому наголошується про відсутність підстав для його зупинення. Зазначає що рішення суду апеляційної інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Згідно зі статтею 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Вирішуючи зазначене клопотання, Суд виходить з того, що відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Для зупинення виконання судових рішень, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.
Сподівання і припущення скаржника на певні результати касаційного розгляду справи не можуть бути підставою для зупинення виконання судового рішення, яке набрало законної сили.
Аналіз матеріалів касаційної скарги та зазначені в клопотанні мотиви, не є такими, що в розумінні наведених законодавчих приписів можуть слугувати підставою для зупинення виконання оскаржуваного судового рішення, а тому клопотання Приватного виконавця Мілоцького Олега Леонідовича задоволенню не підлягає.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 (зі змінами та доповненнями) "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" відповідно до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на усій території України запроваджено карантин з 12 березня 2020 року.
Разом з цим, відповідно до п. 3 розд. VI "Прикінцеві положення" КАС України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст. 329 КАС України щодо касаційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Поряд із тим, 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічний гарантій з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) № 540-ІХ від 30 березня 2020 року", яким, серед іншого, внесені зміни до КАС України.
Цим Законом доповнено розділ VI "Прикінцеві положення" КАС України п. 3 наступного змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст. 169 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Таким чином, передбачені КАС України строки, у тому числі на касаційне оскарження судових рішень, законом продовжені на весь строк дії карантину.
17 липня 2020 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", яким, серед іншого, внесені зміни до п. 3 розд. VI "Прикінцеві положення" КАС України, та яким, зокрема, встановлено наступне: під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Процесуальні строки, які були продовжені відповідно до п. 3 розд. VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Таким чином, відповідно до вищезазначених змін, останнім днем строку для подання до суду заперечень щодо клопотання скаржника про зупинення оскаржуваного судового рішення є 06 серпня 2020 року.
Керуючись статтею 375 КАС України, Верховний Суд
у х в а л и в :
Відмовити адвокату Гуримського Олега Віталійовича, як представнику ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про зупинення виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 01 червня 2020 року у справі №640/7964/19.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
О.В. Калашнікова
А.Г. Загороднюк ,
В.М. Соколова
Судді Верховного Суду