ШОСТИЙ АПЕЛЯЙЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 640/7964/19 Суддя-доповідач Шурко О.І.
УХВАЛА
17 вересня 2019 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Шурка О.І.,
суддів Василенка Я.М., Ганечко О.М.,
при секретарі Коцюбі Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 червня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Мілоцького Олега Леонідовича, треті особи: Державне підприємство "СЕТАМ", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 вересня 2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою призначено справу до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 17 вересня 2019 року.
Під час розгляду справи постало питання щодо перенесення судового засідання у зв`язку з відсутністю зворотних відправлень про повідомлення всіх учасників справи.
Положеннями ч. 3 ст. 44 КАС України передбачено, що учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Суд зауважує, що згідно ч. 7 ст. 287 КАС України, суд апеляційної інстанції розглядає справу у десятиденний строк після закінчення строку на апеляційне оскарження з повідомленням учасників справи.
Пунктом 1 ст. 6 ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 року Конвенції про захист прав людини та основних свобод закріплено право вирішення спірного питання упродовж розумного строку.
Згідно п. 26 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень ухвалення рішення в розумні строки відповідно до статті 6 Конвенції також можна вважати важливим елементом його якості. Проте, можливе виникнення суперечностей між швидкістю проведення процесу та іншими чинниками, пов`язаними з якістю, такими як право на справедливий розгляд справи, яке також гарантується статтею 6 Конвенції. Оскільки важливо забезпечувати соціальну гармонію та юридичну визначеність, то попри очевидну необхідність враховувати часовий елемент слід також зважати й на інші чинники. КРЄС вважає за доречне згадати свій Висновок № 6 (2004), у якому підкреслюється, що «якість» правосуддя не можна ототожнювати з простою «продуктивністю». Якісний підхід повинен також брати до уваги здатність судової системи відповідати вимогам, які до неї висуваються, з урахуванням загальних цілей системи, серед яких швидкість процесу є лише одним з елементів.
Беручи до уваги викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне, попри те, що визначений ст. 287 КАС України строк спливає, зупинити провадження у справі, так як більший термін вирішення спору, в даному випадку, буде розумний і збільшення часу розгляду справи дасть можливість всебічно повно та об`єктивно розглянути усі обставини справи та призведе до справедливого вирішення справи по суті, та рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом та змагальності сторін.
Зупинення провадження по справі - це врегульована законом та оформлена ухвалою суду тимчасова перерва в провадженні у справі, викликана наявністю однієї з передбачених в законі обставин, які заважають здійснювати її розгляд.
Колегія суддів вважає, що з моменту відкриття провадження у справі строк розгляду адміністративної справи сплине, а тому, виконуючи вимоги процесуального законодавства, необхідно зупинити провадження в даній справі, у зв`язку з вищевказаними обставинами.
Керуючись ст.ст. 243, 287, 328, 329 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Зупинити провадження у справі № 640/7964/19 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 червня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Мілоцького Олега Леонідовича, треті особи: Державне підприємство "СЕТАМ", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328, 329 КАС України.
Головуючий суддя: Шурко О.І.
Судді : Василенко Я.М.
Ганечко О.М.
Повний текст ухвали виготовлено 18.09.2019.