Справа № 522/12782/15-ц
УХВАЛА
14 травня 2018 р. м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді – Домусчі Л.В.,
за участю секретаря судового засідання – Шевчик В.І.,
дослідивши матеріали скарги ОСОБА_1, суб’єкт оскарження: заступник начальника Першого Приморського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_2, стягувач: ОСОБА_3, про визнання неправомірною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, зобов’язання повернути виконавчий лист стягувачу,
ВСТАНОВИВ:
До суду 07.05.2018 року надійшла скарга ОСОБА_1, суб’єкт оскарження: заступник начальника Першого Приморського відділу державної виконавчої служби м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області ОСОБА_2, стягувач: ОСОБА_3, про визнання неправомірною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, зобов’язання повернути виконавчий лист стягувачу.
Ухвалою суду від 08.05.2018 року скарга була залишена без руху. 10.05.2018 року представник заявника усунув недоліки заяви, надавши до суду уточнену заяву з копією для сторін.
Ухвалою суду від 14.05.2018 року провадження у справі було відкрито.
Разом зі скаргою до суду надійшло клопотання, згідно якого заявник просила зупинити стягнення на підставі виконавчого листа №522/12782/15-ц, виданого 11.01.2018 року Приморським районним судом м. Одеси, у рамках виконавчого провадження №55737106, до постановлення остаточної ухвали по даній справі.
Вирішуючи питання суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Розділом VІI ЦПК України, який регулює процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб), не передбачено окремої процедури зупинення виконавчого провадження за заявами сторін виконавчого провадження.
Так, п. 2 ч. 1 ст. 34 ЗУ «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Крім того, при розгляді скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, в порядку визначеному ст. ст. 447-453 ЦПК України, суд не вправі вжити заходів забезпечення скарги (аналогічно забезпеченню позову) шляхом зупинення виконавчого провадження, зупинення дії оскаржуваного рішення тощо, оскільки зазначене не є повноваженнями суду, а є виключним повноваженням державного виконавця, яке може бути оскаржено до суду.
Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що зупинення виконавчого провадження не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, оскільки вирішення вказаного питання відноситься до виключної компетенції державного виконавця.
Аналогічні положення передбачення у пункті 15 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6.
Разом із тим до завершення розгляду скарги при наявності для цього підстав суд може зупинити стягнення на підставі виконавчого листа.
З урахуванням викладеного, суд вбачає за можливе задовольнити клопотання заявника.
Керуючись ст. 19, 34, 57 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 2, 10, 258-260, 354 ЦПК України суд,
УХВАЛИВ:
Зупинити стягнення на підставі виконавчого листа №522/12782/15-ц, виданого 11.01.2018 року Приморським районним судом м. Одеси, відносно боржника ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) у рамках виконавчого провадження №55737106, до постановлення остаточної ухвали по даній справі.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Одеської області шляхом подання апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси протягом п’ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Особи, які не були присутні при проголошенні ухвали можуть подати апеляційну скаргу протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.В. Домусчі