Справа № 2-2941/11
У Х В А Л А
іменем України
10 березня 2011 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Миколаєць І.Ю., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Приват-Банк» про визнання кредитного договору недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Святошинського районного суду м.Києва із заявою в межах Закону України «Про захист прав споживачів»щодо визнання недійсним кредитного договору, який був укладений між ним та відповідачем без застосування наслідків недійсності цього договору. Судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення справи позивачем не оплачувались.
Застосування Закону України «Про захист прав споживачів»до спорів, які виникають з кредитних правовідносин можливе лише у тому разі, якщо предметом і підставою позову є питання надання інформації споживачеві про умови отримання кредиту, типи процентної ставки, валютні ризики, процедура виконання договору, тощо, які передують укладенню договору. Предметом і підставою даного позову є невідповідність кредитного договору діючим нормам законодавства України, зокрема: ст.99 Конституції України, ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання», ст.ст.524, 533 Цивільного Кодексу, ст.15 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»щодо валюти кредитування. Тобто визнання недійсності кредитного договору не пов»язане із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів».
Відповідно до ч.5 ст.119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Позивачем вказано місцезнаходження відповідача –м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги,50, але подача позовної заяви здійснюється ним за місцем знаходження філії Приват-Банку –м.Київ, проспект Перемоги,65. Звертається увага позивача на факт зміни назви відповідача.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ім»я (найменування) позивача і відповідача, а також ім»я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв»язку, якщо такий відомий.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.119, 120 ЦПК України, а саме: позивачем не зазначено правильне місцезнаходження відповідача, номер засобів його зв»язку, а також не сплачені судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Декретом Кабінету Міністрів України „Про державне мито” встановлені ставки державного мита для позовних заяв немайнового характеру у 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 р. № 1258 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 р. № 825 затверджені розміри витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та встановлена ставка для справ позовного провадження з розгляду спору немайнового характеру в розмірі 37,00 грн.
У разі збільшення позовних вимог щодо застосування наслідків недійсності правочину, позивачу слід сплачувати судові витрати як за майновий спір.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119-121 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.121 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - три дні з часу отримання ним даної ухвали.
Позовну заяву залишити без руху.
У разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя :