№522/17059/22, 1-кп/522/92/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.05.2024 року Приморський районний суд м. Одеси у складі колегії суддів:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
судді - ОСОБА_2 ,
судді - ОСОБА_3 ,
за участю секретаря - ОСОБА_4 ,
розглянувши обвинувальний акт, який надійшов із Приморської окружної прокуратури м. Одеси, який зареєстрований у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12018161500002895 від 15.10.2018 року за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, громадянина України, із середньою освітою, непрацюючого, неодруженого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
-обвинуваченого за ч.2 ст.15, ч.1 ст.115КК України,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора - ОСОБА_6 ,
потерпілої - ОСОБА_7 ,
представника потерпілої ОСОБА_7
адвоката - ОСОБА_8 ,
захисників обвинуваченого ОСОБА_5
адвокатів - ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
обвинуваченого - ОСОБА_5 , суд
ВСТАНОВИВ:
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_6 заявив письмове та усне клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , посилаючись на наявність ризиків передбачених п.п.1,3 ч.1 ст.177 КПК України. У судовому засіданні потерпіла ОСОБА_7 , представник потерпілої ОСОБА_7 адвокат ОСОБА_8 , кожна окремо, погодились із думкою прокурора.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_9 заперечував проти продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно указанного обвинуваченого, та просив змінити зазначеному обвинуваченому міру запобіжного заходу на цілодобовий домашній арешт, або інший запобіжний захід не пов`язаний із триманням під вартою, та звернувся до суду із клопотанням про допит свідків, а саме працівника поліції ОСОБА_11 , та цивільну дружину указаного обвинуваченого ОСОБА_12 для спростування обставин оголошення у розшук указаного обвинуваченого, та для спростовування обставин зазначених у вище указаному клопотанні прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою цьому обвинуваченому.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_10 підтримав думку захисника ОСОБА_9 .
Обвинувачений ОСОБА_5 у судовому засіданні погодився із думкою захисника.
Суд, розглянувши матеріали кримінального провадження, вислухавши думку учасників судового провадження, приходить до наступного.
Суд вважає, що є ризики, передбачені п.п.1,3 ч.1 ст.177 КПК України, так як ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, у разі обрання йому м`якого запобіжного заходу, може переховуватись від суду, незаконно впливати на потерпілу, свідків у цьому ж кримінальному провадженні, а тому вважає за необхідне продовжити йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів.
Суд вважає, що встановленні судом ризики, передбачені п.п.1,3 ч.1 ст.177 КПК України, продовжують існувати, та будь-яких доказів про зменшення або зникнення цих ризиків відносно обвинуваченого ОСОБА_5 стороною захисту адвокатами ОСОБА_9 , ОСОБА_10 не надано, тому суд вважає, що відсутні законні підстави для задоволення клопотання указаного захисників про зміну запобіжного заходу.
Суд не приймає до уваги доводи клопотання захисників про необхідність допиту свідків, а саме працівника поліції ОСОБА_11 , та цивільної дружини указаного обвинуваченого ОСОБА_12 для спростування обставин щодо оголошення у розшук зазначеного обвинуваченого, посилаючись на наступне.
Матеріали вище указаного кримінального провадження провадження містять постанову про оголошення у розшук обвинуваченого ОСОБА_5 , та у витягу із ЄРДР вбачається, що 04.03.2021 року, 24.05.2021 року, 26.08.2021 року зазначений обвинувачений був оголошений у розшук.
Так як показання цивільної дружини цього обвинуваченого, а саме ОСОБА_12 , та працівника поліції ОСОБА_11 не можуть надати будь-якихданих щодозміни обставинобвинувачення чираніше встановленихризиків,що моглоби слугуватипідставою длязміни тазастосування указаномуобвинуваченому більшм`якого запобіжногозаходу,ніж триманняпід вартою,нової інформації,яка моглаб вплинутина змінузапобіжного заходузазначеному обвинуваченомувище указанимизахисниками,та обвинуваченимнадано небуло, та остаточну оцінку указаним процесуальним рішенням має надати суд за результатами судового розгляду, тому зазначене клопотання на теперішній час немає значення для розгляду указаного кримінального провадження, та є передчасним.
Також, при вирішенні питання, суд бере до уваги у сукупності обставини, які передбаченіст.178 КПК України, а саме: тяжкість покарання, яке може бути застосоване до обвинуваченого ОСОБА_5 у разі доведення обсягу обвинувачення під час судового розгляду; дані про особу, судом також враховуються вік та стан здоров`я обвинуваченого, які не перешкоджають подальшому утриманню в умовах ізоляції від суспільства, оскільки даних на підтвердження неможливості утримання указаного обвинуваченого під вартою до суду не надходило, що дає можливість зробити висновок про те, що його стан здоров`я не перешкоджає перебуванню у місцях попереднього ув`язнення.
Із урахуванням даних про особу обвинуваченого ОСОБА_5 , тяжкості злочину, який йому інкримінуються та інших обставин, з якими закон пов`язує можливість продовження такого запобіжного заходу, передбачених ст. ст.176-178,183,193-194,196 КПК України, оскільки вище указане в своїй сукупності, вказує на наявність ризиків, які були підставами для продовження відносно обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і не перестали існувати, а тому застосування більш м`якого запобіжного заходу, не зможе запобігти вище зазначеним ризикам. Суд вважає, що ступінь ризиків, які стали підставою для продовження запобіжного заходу щодо указаного обвинуваченого у вигляді тримання під варту, на даному етапі провадження не зменшились.
Клопотання захисника про зміну запобіжного заходу відносно указаного обвинуваченого не містять будь-яких даних щодо зміни обставин обвинувачення чи раніше встановлених ризиків, що могло би слугувати підставою для зміни та застосування указаному обвинуваченому більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, нової інформації, яка могла б вплинути на зміну запобіжного заходу зазначеному обвинуваченому вище указаним захисником надано не було.
Суд вважає, що інша міра запобіжного заходу не здатна забезпечити належної поведінки цього обвинуваченого, та захисником обвинуваченого не надано документів, які свідчать, що з`явились нові обставини для зміни запобіжного заходу відносно цього обвинуваченого.
Виходячи з того, що право людини на свободу є основоположним, але не абсолютним, та може бути обмежено з огляду на суспільний інтерес. Тримання особи під вартою може бути виправдане, якщо існують реальні ознаки наявності справжнього суспільного інтересу, який незважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи. Застосовуючи запобіжний захід у виді тримання під вартою, необхідно виходити із того, що судове рішення повинно забезпечити не тільки права обвинуваченого ОСОБА_5 , а й високі стандарти охорони прав і інтересів суспільства.
При продовженні запобіжного заходу, суд, враховуючи підстави, передбачені ст.ст.177, 178 КПК України, згідно до вимог п.1 ч.4 ст.183 КПК України, вважає за доцільне не визначати розмір застави обвинуваченому ОСОБА_5 , оскільки він обвинувачується у вчинені особливо тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч.1 ст.115КК України, вчиненого із застосуванням насильства.
Обставин, передбачених ч.2 ст.183 КПК України, які є перешкодою для продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно обвинуваченого ОСОБА_5 не встановлено.
Під час розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу відносно обвинуваченого ОСОБА_5 прокурором доведена наявність всіх обставин, зазначених у п.1 3 ч.1 ст.194 КПК України, тому відсутні підстави для відмови у продовженні запобіжного заходу.
Керуючись ст.ст. 27, 177, 178, 183, 197, 199, 331, 372, 376, 392, 395 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотань захисникам обвинуваченого ОСОБА_5 адвокатам ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та обвинуваченому ОСОБА_5 про зміну запобіжного заходу відмовити.
Клопотання прокурора ОСОБА_6 про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_5 задовольнити, та долучити клопотання до матеріалів кримінального провадження.
Продовжити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в Державній установі «Одеський слідчий ізолятор» строком на 60 /шістдесят/ днів.
Строк дії ухвали про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_5 обчислюється з 21.05.2024 р., та припиняє свою дію 20.07.2024 р.
Розмір застави обвинуваченому ОСОБА_5 не визначати.
Копію ухвали вручити учасникам судового провадження, та уповноваженій службовій особі в місця ув`язнення обвинуваченого ОСОБА_5 .
На ухвалу судуможе бутиподана апеляційна скарга протягом 5 днів у Одеський апеляційний суд.
Колегія суддів
Приморського районного суду м. Одеси
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
21.05.2024