Справа № 201/9127/21
Провадження № 2/201/3426/2021
УХВАЛА
16 грудня 2021 року м. Дніпро
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Демидової С.О.
з секретарем судового засідання Шумейко А.С.
за участі:
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні в залі суду клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення судової автотоварознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , фізична особа-підприємець ОСОБА_10 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Автопровайдер», Регіональний сервісний центр МВС в Дніпропетровській області про захист права власності шляхом стягнення грошових коштів,
ВСТАНОВИВ :
У провадженні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська знаходиться вищезазначена цивільна справа.
Представником позивача у судовому засіданні заявлено клопотання про призначення у справі автотоварознавчої експертизи, проведення якої доручити експерту Дроздову Ю.В, (м. Дніпро, вул. Старокозацька, буд. 3, мкв. 4) на вирішення якої просив поставити наступні питання: яка ринкова вартість колісного транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 44661, 2014 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 станом на 08 вересня 2016 року.
У судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 ОСОБА_2 заперечував проти заявленого клопотання, оскільки вони не довіряють експерту Дроздову Ю.В., окрім того зазначив що транспортний засіб TOYOTA LAND CRUISER 44661, 2014 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 знаходиться в розшуку.
Згідно із ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:
1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;
2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Відповідно до п. п. 1, 2Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах»звернута увага судів на необхідність суворого додержання вимог закону при призначенні судових експертиз та використанні їх висновків. Вказано на неприпустимість призначення експертизи у випадках, коли з`ясування певних обставин не потребує спеціальних знань, а також порушення перед експертом правових питань, вирішення яких віднесено законом до компетенції суду. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Одночасно суд звертає увагу на правові приписи ч.2ст.102 ЦПК України, згідно яких предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань.
Суд, відповідно до ч.5ст. 104 ЦПК Українивважає за необхідне задовольнити клопотання позивача та поставити на вирішення експерта запропоноване ним питання.
Вислухавши сторони, дослідивши предмет спору, обставини на які посилаються позивач, зміст клопотання про призначення експертизи, питання які позивач просить поставити перед експертом, суд дійшов висновку про необхідність призначення по вказаній справі судової експертизи, оскільки позивач просить призначити експертизу з питань, які відносяться до предмета доказування.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК Українисуд може зупинити провадження у справі у випадках призначення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи необхідний значний проміжок часу на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі викладеного та керуючись ст. 103, 252, 260, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача про призначення судової автотоварознавчої експертизи задовольнити частково.
Призначити у цивільній справі № 201/9127/21 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , фізична особа-підприємець ОСОБА_10 , Товариство з обмеженою відповідальністю «Автопровайдер», Регіональний сервісний центр МВС в Дніпропетровській області про захист права власності шляхом стягнення грошових коштів, проведення судової автотоварознавчоїекспертизи.
На вирішення експерта поставити такі питання:
1)Яка ринкова вартість колісного транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 44661, 2014 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 станом на 08 вересня 2016 року?
Зобов`язати ОСОБА_4 надати для огляду транспортний засіб TOYOTA LAND CRUISER 44661, 2014 року випуску, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , у разі не надання транспортного засобу визначити вартість такого транспортного засобу без його огляду.
Проведення експертизи доручити експертам Дніпропетровського науково-дослідному інституту судових експертиз (м. Дніпро, Січеславська Набережна, 17, оф. 361) та попередити їх про кримінальну відповідальність за відмову від дачі висновку і за дачу свідомо помилкового висновку (за ст.ст.384,385 КК України).
Роз`яснити сторонам, що у відповідності до ст.109 ЦПК України у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Копію ухвали направити експертам для виконання.
У розпорядження експертів надати матеріали даної цивільної справи.
Провадження у справі на період проведення експертизи зупинити.
Витрати ізпроведення експертизипокласти на ОСОБА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 15 днів із моменту її проголошення.
Суддя С.О. Демидова