ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа
№ 530/725/18 Номер провадження 22-з/814/158/20
Доповідачап. інст. Лобов О. А.
У Х В А Л А
01 квітня 2020 року
м. Полтава
Полтавський апеляційний суд у складі судді-доповідача Лобова О.А., розглянувши заяву Приватного підприємства «Агроекологія» про виправлення описки в ухвалі Полтавського апеляційного суду від 28 лютого 2020 року у справі за скаргою скаргою Приватного підприємства « Агроекологія» на рішення дії або бездіяльність державного виконавця, а саме на постанову державного виконавця від 26 лютого 2019 року про відкриття виконавчого провадження ВП № 58482079,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 28 лютого 2020 року клопотання ПП`Агроекологія» про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню повернуто заявнику без розгляду.
30.03.2020 року на адресу Полтавського апеляційного суду надійшла заява ПП «Агроекологія» про внесення виправлення у вказане судове рішення суду.
В обґрунтування вказаної заяви вказувало на те що в мотивувальній та резолютивній частинах ухвали слід вилучити слова « АДРЕСА_1 »
У відповідності до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
За змістом вказаної статті під опискою слід розуміти випадкову граматичну помилку, що тягне за собою неточний виклад змісту судового рішення чи перекручування його суті (наприклад, пропуск літери, цифри, їх перестановка, описки у написанні складних прізвищ або складних чисел тощо); арифметична помилка - це помилка у підрахунках (арифметичних діях).
При цьому, диспозиція наведеної статті не дозволяє під виглядом виправлення недоліків судового рішення вносити будь-які зміни до його змісту, зокрема змінювати висновки та мотиви судового рішення.
Згідно роз`яснень, викладених у п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» № 14 від 18 грудня 2009 року, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Так звані описки, про які йдеться у заяві ПП «Агроекологія», не є неточностями у розумінні ст. 269 ЦПК України, що впливають на можливість реалізації ухвали Полтавського апеляційного суду від 28 лютого 2020 року чи її правосудності.
На підставі викладеного заява ПП «Агроекологія» не підлягає задоволенню.
Керуючись ст . 269 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні заяви Приватного підприємства «Агроекологія» про несення виправлень в ухвалу Полтавського апеляційного суду від 28 лютого 2020 року відмовити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги до суду Касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня її прийняття.
Головуючий суддя О.А.Лобов