Ухвала
19 грудня 2019року
м. Київ
справа № 530/725/18
провадження № 61-15361св19
Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду:
Литвиненко І. В. (суддя-доповідач), Висоцької В. С., Фаловської І. М.,
провівши у порядку письмового провадження попередній розгляд справи за скаргою Приватного підприємства «Агроекологія», суб`єкт оскарження - Шишацький районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, на дії або бездіяльність державного виконавця, за касаційною скаргою Приватного підприємства «Агроекологія» на ухвалу Полтавського апеляційного суду від 30 липня 2019 року,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2019 року Приватне підприємство «Агроекологія» (далі - ПП «Агроекологія») звернулося до суду із зазначеною скаргою.
Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 11 квітня 2019 року скаргу повернуто скаржнику для звернення до належного суду.
Ухвалою Полтавського апеляційного суду від 30 липня 2019 року апеляційну скаргу ПП «Агроекологія» визнано неподаною та повернуто скаржнику. Стягнуто з ПП «Агроекологія» в дохід державного бюджету штраф у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 3 842 грн.
У серпні 2019 року ПП «Агроекологія» подало касаційну скаргу на ухвалу Полтавського апеляційного суду від 30 липня 2019 року, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просило скасувати оскаржуване судове рішення і передати справу для продовження розгляду до апеляційного суду.
Статтею 388 ЦПК України визначено, що судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.
Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду від 22 серпня 2019 року відкрито провадження у цій справі та витребувано її матеріали із Зіньківського районного суду Полтавської області.
06 вересня 2019 року справа № 530/725/18 (4-с/530/33/19) надійшла до Верховного Суду.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Згідно з частиною п`ятою статті 401 ЦПК України суд касаційної інстанції призначає справу до судового розгляду за відсутності підстав, встановлених частинами третьою, четвертою цієї статті. Справа призначається до судового розгляду, якщо хоча б один суддя із складу суду дійшов такого висновку. Про призначення справи до судового розгляду постановляється ухвала, яка підписується всім складом суду.
Виходячи з викладеного, зважаючи на те, що під час проведення попереднього розгляду справи не встановлено обставин, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України, справу слід призначити до судового розгляду.
Відповідно до частини першої статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Враховуючи категорію і складність справи, з огляду на положення частини одинадцятої статті 34 ЦПК України, справа підлягає розгляду колегією у складі п`яти суддів.
Керуючись статтями 34, 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Справу за скаргою Приватного підприємства «Агроекологія», суб`єкт оскарження - Шишацький районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, на дії або бездіяльність державного виконавця, за касаційною скаргою Приватного підприємства «Агроекологія» на ухвалу Полтавського апеляційного суду від 30 липня 2019 року призначити до судового розгляду Верховного Суду ускладі колегії суддівТретьої судової палати Касаційного цивільного суду в кількості п`яти суддів у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:І. В. Литвиненко В. С. Висоцька І. М. Фаловська