ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua |
УХВАЛА
м. Київ
22.03.2019 |
Справа № 910/23142/14 |
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Кирилюк Т.Ю., суддів Князькова В.В., Бондаренко Г.П., розглянувши скаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Укратоменерго” на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду міста Києва від 13.02.2015 у справі № 910/23142/14 позов товариства з обмеженою відповідальністю “Укратоменерго” до публічного акціонерного товариства “Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз” про стягнення 28 774 667, 95 грн. задоволено. Стягнуто з публічного акціонерного товариства “Державне акціонерне товариство “Чорноморнафтогаз” на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Укратоменерго” основний борг в сумі 28 774 667,95 грн.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 28.04.2015 рішення Господарського суду міста Києва від 13.02.2015 у справі № 910/23142/14 залишено без змін.
На виконання рішення Господарського суду міста Києва 20 травня 2015 року по справі № 910/23142/14 видано наказ.
Через відділ автоматизованого документообігу суду, моніторингу виконання документів (канцелярію) 19.03.2019 товариство з обмеженою відповідальністю “Укратоменерго” подало скаргу на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби. У поданій скарзі стягувач просить суд визнати бездіяльність начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо не вчинення дій у виконавчому провадженні № 47687434 шляхом застосування положень статті 4 Закону України «Про державні гарантії щодо виконання судових рішень» неправомірною та зобов’язати начальника відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України вжити передбачених частинами другою-третьою статті 4 Закону України «Про державні гарантії щодо виконання судових рішень» заходів для виконання рішення Господарського суду міста Києва від 13.02.2015 у справі № 910/23142/14, подати до Державної казначейської служби України документи і відомості, необхідні для перерахування коштів ТОВ “Укратоменерго” як стягувачу за виконавчим провадженням № 47687434 за рахунок коштів, передбачених бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
За результатами проведення автоматизованого розподілу cкаргу по справі № 910/23142/14 передано на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Кирилюк Т.Ю., суддів Князькова В.В. та Бондаренко Г.П.
Відповідно до статті 339 Господарського процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права.
Умови і порядок примусового виконання рішень судів врегульовано Законом України «Про виконавче провадження», згідно статті 1 якого виконавчим провадженням як завершальною стадією судового провадження і примусового виконання судових рішень є сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Частиною першою статті 5 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».
Статтею 10 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що заходами примусового виконання рішень є звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами; звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника; вилучення в боржника і передача стягувачу предметів, зазначених у рішенні; заборона боржнику розпоряджатися та/або користуватися майном, яке належить йому на праві власності, у тому числі коштами, або встановлення боржнику обов’язку користуватися таким майном на умовах, визначених виконавцем; інші заходи примусового характеру, передбачені цим Законом.
Наведений перелік не містить визначення такого заходу примусового виконання рішення щодо боржника – підприємства як стягнення грошових коштів з державного бюджету України.
Відповідно, вимога, наведена у наданій суду скарзі на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби, знаходиться поза межами стадії примусового виконання судового рішення і не є скаргою на дії чи бездіяльність державного чи приватного виконавця.
Вимога стягувача про визнання протиправними та зобов’язання вчинити певні дії начальника відділу примусового виконання рішень департаменту Державної виконавчої служби, який не є учасником виконавчого провадження № 47687434, знаходиться в іншій площині правовідносин, які складаються на підставі Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», яким встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження» (далі - рішення суду), та особливості їх виконання.
Вчинення посадовими особами державних органів влади певних дій, направлених на виконання гарантій держави на підставі цього Закону, знаходиться у площині публічно-правових відносин і не є стадією виконавчого провадження.
Відповідно, дана вимога не може бути розглянута господарським судом в порядку судового контролю за виконанням судового рішення, визначеного розділом VI Господарського процесуального кодексу України.
Останніми діями державного виконавця у межах виконавчого провадження № 47687434 скаржником наведено постанови про зняття арештів та заборон з коштів та майна боржника від 07.02.2019. Зазначені дії державного виконавця також не можуть бути предметом розгляду у зв’язку з пропущенням строків на їх оскарження.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 118, 234, 235, 339-341 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Cкаргу товариства з обмеженою відповідальністю “Укратоменерго” на бездіяльність посадової особи органу державної виконавчої служби по справі № 910/23142/14 залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбаченому розділом IV Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 22.03.2019.
Головуючий суддя Кирилюк Т.Ю.
Суддя Князьков В.В.
Суддя Бондаренко Г.П.