Справа № 211/5625/19
2/171/223/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" березня 2020 р. м. Апостолове
Суддя Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Семенова Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» про скасування наказу про звільнення та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування наказу про звільнення та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Ухвалою судді від 28.01.2020 року відкрите провадження по справі, справу прийнято до свого провадження та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
17.03.2020 року до Апостолівського районного суду Дніпропетровської області надійшла заява представника позивача ОСОБА_2 про відвід судді Апостолівського районного суду Дніпропетровської області Семенової Н.М. у цивільній справі №211/5625/19.
На обґрунтування відводу представник позивача зазначив, що суддею Семеновою Н.М. на початку судового засідання не було допущено представника позивача у справі голову Територіальної профспілки організації «Придніпровської залізниці» Вільної профспілки залізничників України (Придачого Ю.М.), оскільки, вважає, що представником може бути лише особа котра має свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю, відповідно до вимог діючого законодавства, а відповідно до цього існують обставини (сумнів) в неупередженості та об`єктивності судді.
Вивчивши матеріали позовної заяви та додатків до неї, заяву про відвід судді Семенової Н.М., приходжу до наступного висновку.
Згідно ч. 2 ст. 40 ЦПК України питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить до висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до ч. 3 ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Відповідно до ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно частин 1 та 2 статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Відповідно до загальних принципів, що витікають із практики ЄСПЛ, безсторонність (неупередженість) суду означає відсутність упередженості та необ`єктивності. Згідно з усталеною практикою Суду існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно встановлюватися згідно з: (і) суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (іі) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (іншими словами чи не викликала поведінка судді об`єктивні побоювання щодо його безсторонності з точки зору стороннього спостерігача) («Fey проти Австрії», рішення від 24 лютого 1993 року, Series A № 255, пп.28 та 30, «Wettstein проти Швейцарії», № 33958/96, п.42, ECHR 2000-ХІІ).
В той же час суддя вважається безстороннім, поки протилежне не буде доведено (LeCompte, Van Leuven and De Meyere v Belgium judgment of 23 June 1981, Series A, №.43).
Обґрунтованість підстав для відводу судді повинна підтверджуватися фактами, які реально існують, та не може ґрунтуватися на припущеннях або особистих судженнях заявника. Зокрема, підстави для відводу судді можуть бути визнані обґрунтованими в разі наявності особистої зацікавленості судді у результатах розгляду справи, яка існує об`єктивно, незалежно від судді.
Головуючий суддя не має прямої чи побічної заінтересованості, а також не має упередженості або необ`єктивності при розгляді даного позову.
Представником позивача в порушення вимог ч.3 ст.39 ЦПК України не надано жодних доказів на підтвердження упередженості судді для цілей відводу.
Не погодження представником відповідача з процесуальними діями та рішеннями головуючого судді Семенової Н.М., не є підставою для самовідводу судді чи відводу та не свідчить про заінтересованість судді у результаті розгляду позову.
Таким чином, підстав, передбачених ст.ст. 36, 37 ЦПК України, для самовідводу судді від участі у цій справі не має, а тому відповідно до ч. 3 ст. 40 ЦПК України вказаний позов слід передати до канцелярії суду для вирішення питання щодо розгляду заяви про відвід судді, який здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.36,37,39,40,260, 353,354 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про відвід судді Семенової Н.М. за заявою представника позивача ОСОБА_2 справа № 211/5625/19, провадження № 2/171/223/20, разом з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» в особі Регіональної філії «Придніпровська залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» про скасування наказу про звільнення та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, передати до канцелярії Апостолівського районного суду Дніпропетровської області для визначення складу суду в порядку ч.1 ст.33 ЦПК України для вирішення питання про відвід судді.
Зупинити по справі провадження до розгляду заяви представника відповідача про відвід судді Семенової Н.М.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н. М. Семенова