ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
Справа № 753/405/20
Ухвала
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/про залишення позову без руху/
"16" січня 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Цимбал І.К. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ квартири, припинення права на частку у спільному майні-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _1 звернулася до суду з позовом до відповідача, про поділ квартири, припинення права на частку у спільному майні, однак позовна заява не відповідає вимогам стст. 175, 177 ЦПК України, а саме:
- ч. 3 п. 8 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом з позовною заявою; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- ч. 3 ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо;
- ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-6, який набрав чинності з 01.11.2011 року, зі змінами та доповненнями від 01.01.2019 року, визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 3 п. 2 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подачу до суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 768 грн. 40 коп. та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати - 9605, 00 грн.
Відповідно до ст. 6 ч. 3 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Вивчивши подану заяву, вбачається, що позивачем не зазначено чи всі докази подані до суду, зокрема позивачем вказано належність відповідачу іншого майна, проте доказів, що підтверджують дані обставини або клопотання про витребування даних доказів в зв`язку з неможливістю їх отримання не надано. Крім того, позивач заявляє клопотання про розстрочення сплати судового збору посилаючись на те, що на банківські рахунки накладено арешт, який на даний час оспорюється в суді, проте доказів щодо даних обставин суду також не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам стст. 175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.
Керуючись чч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ квартири, припинення права на частку у спільному майні залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з для отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : І.К. Цимбал