Справа № 727/9754/18
Провадження № 1-кп/727/12/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2020 року м. Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:
головуючої судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4
прокурора ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12017260000000407 від 31 травня 2017 року по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 149 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Чернівці перебуває кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12017260000000407 від 31 травня 2017 року по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 149 КК України.
Ухвалою суду від 13.11.2019 року зазначений обвинувальний акт призначений до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
Ухвалою суду від 05.12.2019 року за клопотанням прокурора ОСОБА_6 продовжено запобіжний захід у виді тримання під вартою до 60 днів, а саме до 02.02.2020 року.
Ухвалою суду від 09.01.2020 року призначено судовий розгляд в кримінальному провадженні у закритому судовому засіданні
Під час судового засідання прокурор заявила клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_6 , який спливає 02.02.2020 року строком на 60 днів, обґрунтовуючи клопотання тим, що на даний час не зменшились ризики, передбачені п.п.1,3,5 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки 11 серпня 2017 року ОСОБА_6 було оголошено в розшук та він був затриманий в Італійській Республіці у подальшому екстрадований в Україну. Зазначила, що обвинувачений може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих, свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення, чи продовжити кримінальне правопорушення, оскільки у даному кримінальному провадженні наявні декілька фактів вчинення ОСОБА_6 аналогічних злочинів, та систематичність їх вчинення вказує на можливість вчиняти ним такі кримінальні правопорушення. Вказала, що злочин, який інкримінується обвинуваченому, відноситься до категорії злочинів проти волі, честі та гідності, потерпілими від їх вчинення є особи жіночої статі.
Захисник ОСОБА_7 вважає, що клопотання прокурора є необґрунтованим, оскільки в діях його підзахисного відсутній склад кримінального правопорушення за ч.2 ст. 149 КК України, докази вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення в матеріалах справи відсутні
Обвинувачений ОСОБА_6 підтримав думку захисника, заперечив про застосування до нього запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вважає, що відносно нього може бути обраний домашній арешт.
Вирішуючи клопотання про продовження строку тримання під вартою обвинуваченого ОСОБА_6 суд виходить з наступних підстав.
Запобіжний захід обраний ОСОБА_6 у виді тримання під вартою слід продовжити в межах строків визначених законом, оскільки на даний час продовжують існувати ризики, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені ч.1ст.177 КПК України, а саме, переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення.
Даний висновок суду ґрунтується на тому, що ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 12 років, тому суд враховує тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання його винним у вчиненні кримінального правопорушення, в якому він обвинувачується, і яке відповідно до ст.12 КК України, віднесене до особливо тяжких злочинів. Окрім того, станом на даний час потерпілі та свідки по справі не допитані.
Таким чином, застосовуючи такий вид запобіжного заходу, колегія суддів виходить з необхідності уникнення ризиків, визначених ст. 177 КПК України, із ступеня тяжкості інкримінованого кримінального правопорушення, а також приймає до уваги ту обставину, що підстави, за яких судом було обрано обвинуваченому запобіжний захід у виді тримання під вартою, не відпали. Крім того, колегія суддів бере до уваги, що під час досудового розслідування ОСОБА_6 перебував у розшуку та екстрадований в Україну з іншої держави.
Виходячи з того, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів та що метою запобіжного заходу є подальший розгляд справи, який повинен підтвердити або спростувати підозру, що була підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд не вбачає на даний час підстав для зміни запобіжного заходу.
Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, але на даній стадії судового розгляду та тяжкості можливого покарання, яке загрожує обвинуваченому, у разі доведеності його вини та визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за рішенням суду, з урахуванням положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, зокрема рішень Європейського Суду з прав людини «Прокопенко проти України» та «Лабітта проти Італії», суд приходить до висновку про наявність по справі реальних ознак справжнього суспільного інтересу, який, навіть з урахуванням презумпції невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи обвинуваченого.
Тому наявний дійсний публічний інтерес у триманні обвинуваченого під вартою, переважає над приватним правом особи на особисту недоторканість і подальше тримання обвинуваченого під вартою є виправданим.
Відповідно до ч.1 ст.197КПК України строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою або продовження строку тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів.
За таких обставин обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_6 слід продовжити на строк, що не може перевищувати шістдесят днів.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.177,197,350,369-372 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора про продовження обраного обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою - задовольнити.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжити до 60 днів, а саме до 16березня 2020 року включно.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору та захиснику після її проголошення та направити начальнику Чернівецької установи виконання покарань №33.
Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Черніці протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя ОСОБА_1
Суддя ОСОБА_2
Суддя ОСОБА_3