Єдиний унікальний номер 727/9754/18
Номер провадження 1-кп/725/221/19
УХВАЛА
17.10.2019 Першотравневий районний суд м.Чернівців в складі колегії суддів:
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2 , ОСОБА_3
За участю
секретаря: ОСОБА_4
прокурора: ОСОБА_5
захисника: ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні кримінальне провадження №727/9754/18, зареєстрованого в ЄРДР за №12017260000000407 від 31.05.2017 року, по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.149 КК України, -
ВСТАНОВИЛА :
12.09.2019 року до Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшли матеріали кримінального провадження №727/9754/18 по обвинуваченню ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.149 КК України.
Так, постановою Верховного суду від 28.08.2019 року вирок Першотравневого районного суду м.Чернівці від 27.12.2018 року та ухвалу Чернівецького апеляційного суду від 19.03.2019 року щодо ОСОБА_7 було скасовано та призначено новий розгляд у суді першої інстанції. ОСОБА_7 залишено під вартою до вирішення судом першої інстанції питання щодо обрання йому запобіжного заходу, але на строк не більше ніж 60 днів.
У підготовчому засіданні прокурор просила застосувати відносно обвинуваченого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Клопотання обґрунтовувала тим, що ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, під час досудового розслідування перебував у розшуку, а тому наявні ризики, визначені ст.177 КПК України.
Захисник заперечувавпроти застосуваннявідносно обвинуваченогозапобіжного заходуу виглядітримання підвартою.Просив застосувативідносно ОСОБА_7 запобіжний західу виглядідомашнього арешту.
Обвинувачений підтримав думку захисника.
Вислухавши думку учасників кримінального провадження стосовно заявленого клопотання, колегія суддів зазначає наступне:
Згідно ч. 2 ст. 331 КПК України вирішення питання судом щодо продовження дії запобіжного заходу чи його зміни відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Як було встановлено колегією суддів, ухвалою слідчого судді від 25.07.2018 року відносно ОСОБА_7 було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та одночасно визначено розмір застави у розмірі 184100 гривень.
Постановою Верховного суду від 28.08.2019 року ОСОБА_7 залишено під вартою до вирішення судом першої інстанції питання щодо обрання йому запобіжного заходу, але на строк не більше ніж 60 днів.
Таким чином, термін дії запобіжного заходу ОСОБА_7 спливає 28.10.2019 року.
Вирішуючи питання щодо застосування відносно обвинуваченого запобіжного заходу у виді тримання під вартою, колегія суддів, враховуючи думку учасників судового провадження, вивчивши матеріали обвинувального акту, враховуючи конкретні обставини справи та особу обвинуваченого, приходить до висновку, що відносно обвинуваченого слід застосувати запобіжний захід у виді тримання під вартою, оскільки на даний час наявні ризики, які дають достатні підстави вважати, що обвинувачений може здійснити дії, передбачені ч.1 ст.177 КПК України, а саме, переховуватися від суду, незаконно впливати на свідків та потерпілих, перешкоджати судовому провадженню іншим чином, вчиняти інші кримінальні правопорушення. На даний час застосування інших більш м`яких запобіжних заходів відносно обвинуваченого колегія суддів вважає недостатнім.
Застосовуючи такий вид запобіжного заходу, колегія суддів виходить з необхідності уникнення ризиків, визначених ст. 177 КПК України, із ступеня тяжкості інкримінованого кримінального правопорушення, а також приймає до уваги ту обставину, що підстави, за яких судом було обрано обвинуваченому запобіжний захід у виді тримання під вартою, не відпали, під час досудового розслідування ОСОБА_7 перебував у розшуку.
Таким чином, виходячи з положень ст.ст. 177, 178, 183, 194 КПК України, ст.ст. 5,6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» та враховуючи матеріали справи, які свідчать, що інший запобіжний захід не забезпечать належної поведінки обвинуваченого під час розгляду справи, колегія суддів приходить до висновку, що відносно обвинуваченого необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці.
Одночасно, при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Розмір застави колегією суддів визначається у відповідності до вимог ч.5 ст.182 КПК України.
Відповідно до ч.7 ст.182КПК України у випадках, передбачених ч.3 або ч.4 ст. 183 КПК України, підозрюваний, обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, встановленому в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Окрім цього, колегія суддів вважає за необхідне відповідно до ч.3 ст. 183 та ч.5 ст. 194КПК України уразі внесеннязастави покластина обвинуваченоготакі обов`язки: прибувати до Першотравневого районного суду м.Чернівціза судовим викликом;не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований без дозволу суду;повідомляти суд про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з потерпілими та свідками; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд до України; носити електронний засіб контролю.
Відповідно до ч.4 ст. 202 КПК України, обвинувачений звільняється з-під варти після внесення застави, визначеної у даній ухвалі, якщо в уповноваженої службової особи місця ув`язнення, під вартою в якому перебуває обвинувачений, відсутнє інше судове рішення, що набрало законної сили і прямо передбачає тримання останнього під вартою.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.5, 7, 177, 183, 194, 331 320 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Застосувати відносно обвинуваченого ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з терміном дії до 11 год. 00 хв. 15 грудня 2019 року.
Одночасно після застосуваннядо обвинуваченого запобіжного заходу у виглядітримання під вартоюстроком 60 (шістдесят) днівдля забезпечення виконання ним обов`язків, визначених КПК України, визначити йому запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 200700 (двісті тисяч сімсот) гривень, яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний депозитний рахунок ТУ ДСА України у Чернівецькій області, код 26311401, МФО: 820172 Державна казначейська служба України, м. Київ, р/р 37319021008745, призначення платежу застава.
Обвинувачений або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.
У разі внесення застави покласти на обвинуваченогонаступні обов`язки: прибувати до Першотравневого районного суду м.Чернівціза судовим викликом;не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, без дозволу суду;повідомляти суд про зміну свого місця проживання; утримуватись від спілкування з потерпілими, свідками; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в`їзд до України; носити електронний засіб контролю.
Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави визначити до 15 грудня 2019 року.
Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави у визначеному в ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі Державної установи "Чернівецький слідчий ізолятор".
Після отримання та перевірки протягом не більше одного робочого дня документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Державної установи "Чернівецький слідчий ізолятор" негайно має здійснити розпорядження про звільненняобвинуваченогоз-під варти та повідомити письмово прокурора та Першотравневийрайонний суд м. Чернівці.
У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави обвинувачений вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.
Копію ухвали негайно вручити прокурору, обвинуваченому та начальнику Державної установи "Чернівецькийслідчий ізолятор" для відома та виконання.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3