ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_______________________________________________________________________
УХВАЛА
"03" липня 2019 р.
Справа № Б-19/81-10
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Міньковський Станіслав Володимирович
без виклику сторін,
розглянувши клопотання про заміну кредитора
по справі за заявою ПАТ "Укрсоцбанк"
до АТВТ "Харківський канатний завод" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
02.07.2019 року до суду надійшло клопотання Головного управління ДФС у Харківській області про заміну кредитора на правонаступника, в якому заявник просить суд замінити кредитора по справі № Б-19/81-10 Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на Головне управління ДФС у Харківській області.
Розглянувши матеріали справи, клопотання Головного управління ДФС у Харківській області та надані до нього документи, суд встановив наступне.
Як свідчать матеріали справи, ухвалою суду від 15 листопада 2018 р. за результатом проведення судового засідання суду, до реєстру вимог кредиторів включено вимоги Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на загальну суму 3 885 001,18 грн, з яких: в сумі 3 856 357,70 грн - включити до третьої черги реєстру вимог кредиторів; в сумі 28 643,48 грн - до шостої черги.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби" постановлено реорганізувати деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком, зокрема, Центральну об`єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДФС у Харківській області.
Згідно з ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання боржника банкрутом" в редакції після 19.01.13 р., яка застосовується до даної справи провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
У відповідності до ч. 6 ст. 12 ГПК України в редакції від 15.12.17 р., господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст.52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову заміни учасником справи його правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Згідно з ч. 3 ст. 52 ГПК України про заміну або про відмову сторони чи третьої особи її правонаступником господарський суд виносить ухвалу.
Згідно зі ст. 516 ЦК України, заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника.
У статті 512 Цивільного Кодексу України наведено підстави для заміни кредитора у зобов`язанні, серед яких і правонаступництво.
Статтею 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Згідно ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", законом не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов`язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Особа, до якої перейшли права кредитора під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заміна кредитора у зобов`язанні не впливає на права та обов`язки боржника і не потребує його згоди, якщо така згода не передбачена договором або законом.
Враховуючи, що Головне управління ДФС у Харківській області є правонаступником Центральної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, про що свідчить Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року №296 "Про реформування територіальних органів державної фіскальної служби", заміна кредитора не порушує вимоги інших кредиторів боржника та загальний порядок здійснення судового провадження у справі про банкрутство ПП "МП Трейд", суд вважає за можливе задовольнити клопотання Головного управління ДФС у Харківській області.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 2, 21, 37-48 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", ст.ст. 52, 233-234 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Головного управління ДФС у Харківській області задовольнити.
2. Здійснити заміну кредитора ПАТ "Харківський канатний завод" Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області на кредитора Головне управління ДФС у Харківській області (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код 39599198).
3. Зобов`язати ліквідатора врахувати відповідну заміну кредитора згідно з положеннями Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
4. Ухвалу направити ліквідатору, заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її підписання суддею.
Ухвала підписана 03.07.19 р.
Суддя Міньковський С.В.