ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_________________________________________________________________________
УХВАЛА
"15" листопада 2018 р.
Справа № Б-19/81-10
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Черновою В.О.
за участю сторін: ліквідатор - Комлик І.С.,
пр-к УВД ФСС у Харківській області - Степаненко О.Ю. (дов. від 27.12.17 р.),
прокурор - Ткаченко К.О. (посв. №036249 від 12.11.15 р.),
розглянувши заяву Управління виконавчої дирекції ФСС в Харківській області в особі Харківського міського відділення з вимогами до банкрута
По справі за заявою ПАТ "Укрсоцбанк"
до АТВТ "Харківський канатний завод" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 28.08.18 р. ПАТ "Харківський канатний завод" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Комлик І.С., зобов'язавши його виконати ліквідаційну процедуру.
Ухвалою господарського суду від 10.10.18 р., враховуючи, що до господарського суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції ФСС в Харківській області в особі Харківського міського відділення з вимогами до банкрута на загальну суму 4 306 379,16 грн та 3524 грн судових витрат, суд призначив заяву до розгляду у судовому засіданні, зобов'язавши ліквідатора надати суду докази розгляду вимог кредиторів.
Ліквідатор на виконання вимог ухвали суду надав суду письмові докази розгляду вимог кредитора, які визнані ліквідатором у повному обсязі та зазначив, що вони підлягають включенню до другої черги та в сумі судових витрат до першої черги реєстру вимог кредиторів.
Присутній в судовому засіданні представник кредитора підтримує заяву в повному обсязі та просить суд її задовольнити.
Розглянувши матеріали справи, заяву кредитора з вимогами до банкрута, суд встановив, що до господарського суду надійшла заява кредитора з вимогами до банкрута, а саме: Управління виконавчої дирекції ФСС в Харківській області в особі Харківського міського відділення на загальну суму 4 306 379,16 грн, що є капіталізацією платежів потерпілим від нещасного випадку на виробництві. Крім того, кредитор просить суд включити до реєстру вимог кредиторів суму сплаченого судового збору в розмірі 3524 грн за подання заяви з вимогами до банкрута.
Постановою КМ України №765 від 06.05.2000р. затверджено порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю та здоров'ю.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" фінансування Фонду соціального страхування України здійснюється, зокрема, за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадку ліквідації страхувальника у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Крім того, згідно ст. 1205 Цивільного кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом. У разі відсутності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для капіталізації платежів, які підлягають сплаті, обов'язок щодо їх капіталізації покладається на ліквідаційну комісію на підставі рішення суду за позовом потерпілого.
Як свідчать матеріали поданої заяви кредитора, у відділенні Фонду отримують страхові виплати потерпілі від нещасного випадку на виробництві у кількості 15 осіб. Отже, враховуючи, що боржника визнано банкрутом та відносно нього відкрита ліквідаційна процедура у кредитора є правові підстави для заявлення вимог, що є капіталізацією платежів та включення їх до реєстру вимог кредиторів.
Фондом здійснено розрахунок капіталізації платежів на підставі таблиць смертності та очікуваної тривалості життя, наданих Держкомстатом України.
Ліквідатор у відповідності до вимог ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції після 19.01.13 р. (далі - Закон про банкрутство) зобов'язаний розглядати вимоги кредиторів у ліквідаційної процедурі.
У відповідності до ч.1 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Оголошення про визнання ПАТ "Харківський канатний завод" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було опубліковано на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України за №53792 29.08.2018 р. Кредитор звернувся до суду 09.10.2018р. в межах двохмісячного строку.
Заявлені грошові вимоги до банкрута на загальну суму 4 306 379,16 грн підтверджені матеріалами заяви кредитора, доданими до заяви кредитора документами та відповідними розрахунками суми боргу.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).
Враховуючи вищевикладене, а також те, що вимоги кредитора перевірені судом, суд вважає за необхідне зобов'язати ліквідатора включити вимоги Управління виконавчої дирекції ФСС в Харківській області в особі Харківського міського відділення на загальну суму 4 306 379,16 грн до реєстру вимог кредиторів до другої черги, а також витрати по сплаті судового збору за подання заяви з вимогами до банкрута до суду в розмірі 3524,00 грн до першої черги.
Керуючись ст.ст. 37-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 233-234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Визнати вимоги кредитора Управління виконавчої дирекції ФСС в Харківській області в особі Харківського міського відділення на загальну суму 4 306 379,16 грн, які включити до реєстру вимог кредиторів у другу чергу.
2. Включити до реєстру вимог кредиторів у першу чергу витрати зі сплати судового збору на суму 3524 грн.
3. Зобов'язати ліквідатора внести до реєстру вимог кредиторів вищевказану суму боргу.
4. Ухвалу направити ліквідатору, кредитору-заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття (оголошення) та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 16.11.2018 р.
Суддя Міньковський С.В.