ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
04 червня 2018 року справа №812/1407/16
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача ОСОБА_1, суддів Компанієць І.Д., Ястребова Л.В., розглянувши клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2018 р. у справі № 812/1407/16 (головуючий І інстанції Чиркін С.М) за позовом Публічного акціонерного товариства "Луганськтепловоз" до Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, третя особа Головне Управління Державної казначейської служби України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 812/1407/16 з апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2018 р.
Справу призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 12 червня 2018 р. об 12:40 год.
01 червня 2018 року на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, в якому останній просив забезпечити участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Луганському окружному адміністративному суду, у зв’язку з знаходженням апелянта в іншому населеному пункті.
Розглянувши заявлене клопотання, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони мають право брати участь в таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно ч.1, 2, 5, 8 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
За приписами вказаної норми, клопотання може бути подано не пізніш як за п’ять днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. При цьому, особа повинна надати підтвердження надіслання клопотання іншим учасникам справи.
Суд зазначає, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов’язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони. Колегія суддів зазначає, що повинні існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим участь особи. Клопотання сторони розглядається виходячи з наведених в ній обставин, які підтверджені належними доказами.
Судом встановлено, що відповідно до довідки відділу інформаційних технологій Донецького апеляційного адміністративного суду, 12 червня 2018 року на вказаний у клопотанні час відсутня можливість проведення відеоконференції. Зазначене обумовлює технічну неможливість розглянути справу в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Крім того, відповідно до ч. 3 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга може містити клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання вважається, що особа не бажає брати участі у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.
Крім того, ухвалою суду якою відкрито провадження у справі, явка сторін у судове засідання визнана не обов’язковою.
Враховуючи, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду, технічну неможливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 186, 195, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В :
Відмовити в задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по справі № 812/1407/16.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
ОСОБА_2 ОСОБА_1
Судді І.Д. Компанієць
ОСОБА_3