8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
28 серпня 2017 року
Сєвєродонецьк
Справа № 812/1407/16
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
за участю
секретаря судового засідання Занічковської П.Є.,
та
представників сторін:
від позивача – ОСОБА_1,
від відповідача – не прибув,
від третьої особи - не прибув,
при розгляді у відкритому судовому засіданні справи № 812/1407/16 за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Харківський області, про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання надати висновок про відшкодування податку на додану вартість, -
ВСТАНОВИВ:
16 листопада 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Харківський області, про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання надати висновок про відшкодування податку на додану вартість.
В судовому засіданні 28 серпня 2017 року представник позивача звернувся до суду з письмовим клопотанням про зупинення провадження у справі для надання додаткових доказів по справі та витребовування від відповідача - Офісу великих платників податків ДФС, документів про прийняття рішення за наслідками камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2015 року, докази перебування позивача - публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз”, на обліку, картку платника податків за спірний період (т.11 а.с. 162).
Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином (т.10 а.с. 18, 19).
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 КАС України (частина перша статті 71 КАС України).
Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з’ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (частина четверта статті 11 КАС України).
Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає (частина п’ята статті 11 КАС України).
Відповідно до статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали (частина четверта статті 71 КАС України).
З метою всебічного, повного, об’єктивного та правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати від відповідача - Офісу великих платників податків ДФС, документи про прийняття рішення за наслідками камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість, докази перебування позивача - публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” на обліку, картку платника податків за спірний період.
Відповідно до пункту 4 частини другою статті 156 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обґрунтованість представником позивача заявленого клопотання, необхідність додаткових доказів та документів на підставі яких суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, суд вважає за необхідне зупинити провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 156, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Зобов’язати відповідача - Офіс великих платників податків ДФС, у строк до 28 вересня 2017 року надати суду документи про прийняття рішення за наслідками камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за травень 2015 року, докази перебування позивача - публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” на обліку, картку платника податків за спірний період (оригінали – для огляду у судовому засіданні, належним чином засвідченні копії – до матеріалів справи).
Зупинити провадження по справі за адміністративним позовом публічного акціонерного товариства “Луганськтепловоз” до Офісу великих платників податків ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України у Харківський області, про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання надати висновок про відшкодування податку на додану вартість до 05 жовтня 2017 року.
Судове засідання призначити на 05 жовтня 2017 року о 14 год. 30 хв.
Ухвала в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не належить.
Ухвала в частині зупинення провадження набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя
ОСОБА_2