Справа № 2-230/2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2010 р. Куп»янський міськрайонний суд Харківської області
У складі: головуючого – судді Коваленко О. А.
при секретарі Орєховій Л. Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Куп»янську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2009 р. Позивач ОСОБА_1 Звернувся до суду до відповідачки ОСОБА_2 з позовом про зміну розміру аліментів, вказавши наступне.
За ріщенням суду від 15 вересня 2009 р. з нього на користь відповідачки на двох неповнолітніх дітей було стягнуто аліменти у розмірі 1000 грн. щомісячно до їх повноліття. Проте він має постійне місце роботи та його середньомісячний заробіток становить значно меншу суму, чим визначений розмір аліментів, у зв»язку з чим просить суд змінити цей розмір аліментів та стягувати з нього щомісяця 1/3 частину його заробітку.
У судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги.
Відповідачка позов визнала частково, вважає на необхідне стягувати з відповідача аліменти по ? частині щомісяця.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши надані докази і матеріали справи, прийшов до наступного.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Так, судом установлено, що сторони знаходяться у шлюбі з 20 листопада 1999 р., від якого мають двох неповнолітніх дітей: синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а. с. 10, 11).
Згідно з рішенням Куп»янського міськрайонного суду від 15 вересня 2009 р. з позивача на користь відповідачки було стягнуто аліменти на двох неповнолітніх дітей у розмірі 1000 грн. щомісяця до їх повноліття (а. с. 9).
Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погрішення або поліпшення здоров»я когось із них.
Як свідчать надані довідки, позивач працює водієм у ФОП ОСОБА_5 і його середньомісячний заробіток з березня 2009 р. по листопад 2009 р. становить 366-94 грн. (а. с. 5, 27).
Статтею 183 СК України передбачено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Якщо після досягення повноліття найстаршою дитиною ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття.
З урахуванням досліджених доказів та беручи до уваги те, що з 1 січня 2010 р. законом встановлений прожитковий мінімум в розрахунку на місяць на дітей віком від 6 до 18 років у розмірі 901 грн., суд вважає на необхідне змінити визначений розмір аліментів не на 1/3 частину, а на ? частину від щомісячного доходу позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 183, 192 СК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого водієм у ФОП ОСОБА_5, проживаючого у м. Куп»янську, площа ЖовтневаАДРЕСА_1, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітніх синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, по ? частині від усіх видів його доходів щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину, починаючи із дня набрання законної сили цього рішення та до повноліття сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Виконавчий лист, виданий за рішенням Куп»янського міськрайонного суду Харківської області від 15 вересня 2009 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменті у розмірі 1000 грн., - відкликати.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Куп»янський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
ГОЛОВУЮЧИЙ КОВАЛЕНКО О. А.