КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. МАКІЇВКИ
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 3-989/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2011 року м. Макіївка
Суддя Кіровського районного суду міста Макіївки Донецької області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, яка надійшла від Макіївської ОДПІ у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого головним бухгалтером ТОВ «Унітех», мешкає за адресою: 86132, АДРЕСА_1,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
25 жовтня 2011 року головним державним податковим ревізор-інспектором відділу перевірок ризикових операцій управління податкового контролю юридичних осіб Макіївської ОДПІ у Донецькій області ОСОБА_3 складено протокол про адміністративне правопорушення за ознаками ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, в якому зазначено, що головним бухгалтером підприємства ТОВ «Унітех»ОСОБА_2, на яку покладено відповідальність за ведення податкового обліку допустила порушення вимог пп.14.1.191 п.14.1 ст. 14, п.198.2 п.198.3 п.198.6 ст. 198 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 р. (зі змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість що підлягає сплаті в бюджет на суму 281667,00 грн. за квітень 2011 року.
Відповідно до положень статті 256 КпАП України протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Таким чином, зі змісту наведеної норми закону убачається, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, повинна бути присутньою при його складанні, та наділена об’ємом відповідних прав, які може використати на захист від висунутого їй звинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення.
При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, як визначено в статті 278 КпАП України, орган (посадова особа) вирішує такі питання: 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За приписами частини 1 статті 268 КпАП України особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі.
З матеріалів справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_2 убачається, що зазначені в статті 256 КпАП України вимоги закону посадовою особою Макіївської ОДПІ при складанні адміністративного протоколу не виконані: протокол було складено за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; вона об’єктивно була позбавлена можливості надати свої заперечення, їй в установленому законом порядку не були роз’яснені права й обов’язки.
За таких обставин було порушено право на захист ОСОБА_2
Кодекс України про адміністративні правопорушення не передбачає заочного складання адміністративного протоколу та визнання посадовою особою як відмову від підписання протоколу, неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до Макіївської ОДПІ.
Наведене унеможливлює об’єктивний розгляд справи по суті, у зв`язку з чим матеріали у відповідності до положень п. 2 ст. 278 КпАП України належить повернути органу, який порушив адміністративне переслідування.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 256, 268, 278 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, стосовно ОСОБА_2 повернути до Макіївської ОДПІ у Донецькій області для належного оформлення.
Суддя: