Справа № 2-1342/11
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.12.2011 року Бериславський районний суд Херсонської області
у складі: головуючого судді Захарчук В.В.
при секретарі Соболь Г.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області в порядку заочного розгляду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом , третя особа: СГІРФО Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 з зазначеним позовом, посилаючись на те, що вона згідно договору дарування від 17.11.2011 року являється власником квартири АДРЕСА_1. Право власності на дану квартиру зареєстроване у Херсонському ДБТІ. Відповідач на власний розсуд, у зручний для нього час приходить у помешкання, знаходиться у ньому скільки забажає на тій підставі, що він у ньому зареєстрований. На неодноразові вимоги добровільно знятися з реєстрації відповідач відмовляється. Реєстрація відповідача в належній позивачу квартирі перешкоджає здійсненню її прав як власника в повному обсязі. Просила визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 , Херсонської області та стягнути на її користь судові витрати.
Позивачка в судове засідання не зявилась. В заяві на імя суду просила справу розглянути у її відсутність за участю представника ОСОБА_3
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 на задоволенні позову наполягав з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не зявився і суд визнав за можливе розглянути справу без його участі відповідно до ст.ст. 224-225 ЦПК України.
Представник третьої особи в судове засідання не зявився, про час розгляду був повідомлений завчасно належним чином. Суд вважає можливим справу розглянути у його відсутність.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи вважає позов підлягаючим задоволенню.
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Судом встановлено, що згідно Договору дарування від 17.11.2011 року ОСОБА_1 є власником квартири № 4 за адресою АДРЕСА_1 (а.с. 4-6).
Згідно довідки КП «Бериславська ЖЕК-1» ОСОБА_2 зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1. (а.с. 8).
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 . Також відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягають стягнення з відповідача на користь позивача судові витрати в сумі 94,10 гривень.
Відповідно до ст. 41 Конституції України, ст.ст. 321, 391 ЦК України,
Керуючись ст.ст. 10, 11, 73, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 , Херсонської області.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 94 гривні 10 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяВ. В. Захарчук