Справа № 1005/7133/2012
Провадження № 6/359/137/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29травня 2020 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Баррен» про заміну сторони у виконавчому провадженні, -
ВСТАНОВИВ :
28 травня 2020 року представник ТОВ «Баррен» Овсій Д.Ю. звернувся до суду з поданням, яким просить здійснити заміну сторони у виконавчому провадженні № 39308205, яке перебуває на виконанні у Відділі примусового виконання рішення Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, а саме: змінити стягувача Публічне акціонерне товариство «Омега банк» на його правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю «Баррен».
Статтею 442 ЦПК України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про заміну сторони виконавчого провадження. Відтак, виходячи із приписів частини 9 статті 10цього жКодексу щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами,зокрема,статями 175, 177 ЦПК України.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, суд прийшов до висновку, що заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України, та підлягає залишенню без руху по наступним підставам.
Так, згідно ч. 1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Згідно ч. 5 ст. 442 ЦПК України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно вимог ст. 442ЦПК України необхідною умовою для заміни сторони виконавчого провадження є перебування вказаного виконавчого документу на виконанні, а для заміни стягувача у виконавчому листі виконавчого документу, відповідно заява може бути подана до відкриття провадження виконавчого провадження з виконання вказаного виконавчого листа.
Слід відзначити, що виконавче провадження це завершальна стадія конкретного судового провадження та є невід`ємним елементом права на судовий захист, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Тобто, кожне рішення суду виконуються індивідуально з дотриманням вимог законодавства. Таким чином, сторона (заінтересована особа) має право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником у конкретному виконавчому провадженні в порядку, визначеному ст. 442 ЦПК України.
Заявником до заяви про заміну сторони у виконавчому проваджені не додано документів, які необхідні для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження, а саме: належним чином завірена копії рішення суду, яке набрало законної сили, інформація про стан виконавчого провадження на момент звернення до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Крім того, представником ТОВ «Баррен» Овсій ОСОБА_1 до заяви додано Акт приймання-передачі справ, згідно якого вбачається, що ТОВ «ФК «Локо» передає судову справу та справу виконавчого провадження лише щодо ОСОБА_2 , а не щодо ОСОБА_3 .
Крім того, представником ТОВ «Баррен» Овсіем Д.Ю. до позовної заяви додано додатки, які є нечитабельними, що позбавляє суд можливості ознайомитись з їх змістом.
Виходячи з наведеного вище, суд приходить висновку, що заява ТОВ «Баррен» про заміну сторони у виконавчому провадженні, не відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. З огляду на це, подання підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, Розділом VI ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Баррен»про замінусторони увиконавчому провадженні - залишити без руху.
Встановити строк для виправлення недоліків, вказаних в ухвалі, тривалістю 10 днів з дня отримання даної ухвали.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Повернення заяви не перешкоджає позивачу повторно звернутись до суду з даним поданням після усунення підстав, що зумовили його повернення.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://bpm.ko.court.gov.ua/sud1005.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду є остаточною та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Яковлєва Л.В.