КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
апеляційне провадження №22-ц/824/15382/2019
справа №760/27385/17
У Х В А Л А
28 жовтня 2019 року м.Київ
Київський апеляційний суд в складі судді Поліщук Н.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , поданою представником ОСОБА_8, на рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 08 липня 2019 року у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Хостінг Україна", фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 про припинення порушення прав інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг, зобов`язання вчинити дії та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права попереднього користувача,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Солом`янського районного суду міста Києва від 08 липня 2019 року, з урахуванням ухвали від 19 вересня 2019 року про виправлення описок, позовні вимоги задоволено, вирішено зобов`язати ОСОБА_1 , ФОП ОСОБА_6 , ОСОБА_7 припинити порушення прав інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг за свідоцтвом України №224482 від 27 березня 2017 року; наступним абзацом конкретизовано, що заборона стосується використання зазначеного знаку; зобов`язано ТОВ "Хостінг Україна" здійснити переделегування доменного імені. У задоволенні зустрічного позову відмовлено.
Відтак, судом вирішено дві вимоги за первісним позовом та одну вимогу за зустрічним позовом.
Не погодившись з ухваленим рішенням, ОСОБА_8 в інтересах ОСОБА_1 13 серпня 2019 року направлено апеляційну скаргу. Просить поновити строк на оскарження рішення зазначаючи, рішення скаржник не отримував, із його змістом ознайомився в Єдиному державному реєстрі судових рішень 22 липня 2019 року.
Згідно із ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
З матеріалів справи убачається, 08 липня 2019 року судом ухвалено рішення за відсутності учасників справи. В рішенні зазначено дату його ухвалення "22 травня 2019 року", проте ухвалою від 19 вересня 2019 року в рішенні виправлено описки: зазначено, що правильною датою ухвалення рішення є "08 липня 2019 року", а також виключено з п`ятого та шостого абзаців резолютивної частини рішення інформацію про ТОВ "Хостінг Україна". Відповідно до даних ЄДРСР до цього реєстру рішення надіслано 20 липня 2019 року, а оприлюднено 22 липня 2019 року. Учасникам справи рішення надіслано супровідними листами від 23 липня 2019 року, проте доказів про отримання рішення скаржником матеріали спарив не містять.
З урахуванням наведеного, суд вважає зазначені причини пропуску на апеляційне оскарження поважними, а тому пропущений строк підлягає поновленню.
Разом з тим апеляційна скарга підлягає залишенню без руху у зв`язку із наступним.
Відповідно до п.3 ч.4 та ч.5 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
До апеляційної скарги додається квитанція про сплату судового збору в сумі 1057,21 грн.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
На момент подання позовної заяви та згідно із двома вирішеними вимогами, що заявлені фізичною особою-підприємцем та фізичною особою підлягав сплаті судовий збір у таких розмірах: за вимогами фізичної особи-підприємця - 3200 грн., за вимогами фізичної особи - 1280 грн. Отже, ставка судового збору за оскарження рішення суду в частині вирішення первісного позову становить 6720 грн. Ставка судового збору на момент подання зустрічного позову становила 704,80 грн., відтак ставка судового збору за оскарження рішення в цій частинні становить 1057,20 грн. Всього ставка судового збору за подачу апеляційної скарги становить 7777,20 грн.
З урахуванням сплаченої суми, доплаті підлягає судовий збір у сумі 6719,99 грн., які мають бути сплачені на наступні платіжні реквізити:
Отримувач коштів: УК у Солом`янському районі/Солом`ян. р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: 34311206080024
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).
Особі, яка подає апеляційну скаргу, слід надати Київському апеляційному суду (судді Поліщук Н.В.) оригінал документу про сплату судового збору у вказаному розмірі та на зазначені реквізити.
Окрім того, відповідно до п.4 ч.2 ст.356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені рішення або ухвала, що оскаржуються.
Апеляційна скарга, як форма звернення до суду, повинна відповідати встановленим законом вимогам. Дотримання вимог до форми апеляційної скарги повинно забезпечувати повне ознайомлення із її змістом, переліком учасників справи, установлення питань, які потребуватимуть вирішення в ході розгляду справи та ухвалення судового рішення у справі. Копії апеляційної скарги та додані до неї матеріали надсилаються особам, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга підготовлена та подана без урахування тієї обставини, що в рішення суду були внесені виправлення, зокрема і у дату його ухвалення.
Належним усуненням наведених порушень є подання апеляційної скарги у новій редакції.
У зв`язку із цим, скаржнику необхідно подати апеляційну скаргу за формою та змістом відповідно до ст.356 ЦПК України у новій редакції із виправленими недоліками, приєднати її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
При вчиненні дій, що пов`язані з виконанням цієї ухвали, особі, якій вона адресована, відповідь слід надавати за адресою Київського апеляційного суду, судді Поліщук Н.В.
Відповідно до ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Оскільки вказані обставини перешкоджають розгляду справи в апеляційній інстанції, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 354, 356, 357 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 08 липня 2019 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 08 липня 2019 року залишити без руху.
Надати скаржнику строк для усунення порушення вимог, встановлених ст.356 ЦПК України, що викладені в ухвалі, - протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали, роз`яснивши, що у випадку невиконання вимог ухвали в цій частині апеляційна скарга буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Поліщук