2/760/6919/17
760/27385/17
УХВАЛА
іменем україни
11 грудня 2017 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Товариства з обмеженою відповідальністю «ХОСТІНГ УКРАЇНА», Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про припинення порушення прав інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг НОМЕР_1, заборони використання знаку для товарів і послуг НОМЕР_1, заборони порушувати права інтелектуальної власності, зобов'язання про припинення делегування доменного імені, зобов'язання здійснити пере делегування доменного імені, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом, в якому просить .
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір.
Відповідно до п. 10 Постанови ПВСС України «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року, у разі об'єднання позовних вимог відповідно до статті 126 ЦПК, а також у випадках подання позовної заяви одним чи кількома позивачами (співпозивачами) до одного або кількох відповідачів судовий збір обчислюється із загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно до заявлених кожним із них вимог окремим платіжним документом (частина шоста статті 6 Закону № 3674-VI). Закон не містить заборони й можливості сплати усієї суми судового збору одним із кількох позивачів у справі; визначальним у такому разі є факт надходження усієї належної до сплати суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. У випадку якщо один із позивачів звільнений від сплати судового збору, загальна сума збору зменшується пропорційно до заявлених ним вимог.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем ОСОБА_3 сплачено судовий збір за подання до суду відповідної позовної заяви в розмірі 8 000,00 грн.
Однак, надана позивачем квитанція в порушення імперативних вимог ч.5 ст.119 ЦПК України є лише ксерокопією, відтак, позивачу необхідно надати суду оригінал відповідної квитанції.
Кожна особа має право в порядку, визначеному ЦПК України, звернутися до суду за захистом свої порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів шляхом пред'явлення позову, який має відповідати вимогам ст. 119 ЦПК і повинен містити в собі:
- найменування суду, до якого подається заява; - ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; - зміст позовних вимог; - ціну позову щодо вимог майнового характеру; - виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;- зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, - наявність підстав для звільнення від доказування; - перелік документів, що додаються до заяви.
Оскільки розгляд справи провадиться в межах заявлених вимог і на підставі поданих доказів, суди згідно зі ст. 119 ЦПК повинні вимагати від осіб, що подали заяву, повного викладення обставин, якими обґрунтовуються дані вимоги, й посилання на засоби їх доказування.
Вивченням матеріалів позовної заяви, встановлено, що даний позов не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачами вказано двох осіб: Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2 (далі - ФОП ОСОБА_2.) та ОСОБА_3. Сама позовна заява підписана лише однією особою ОСОБА_3. В той же час будь-який підтверджуючих документів на право звернення від імені ФОП ОСОБА_2 та представлення його інтересів в суді другим позивачем ОСОБА_3 в матеріалах позовної заяви не міститься.
Таким чином, позовна заява підписана особою, яка не має відповідних повноважень на звернення до суду в інтересах позивача ФОП ОСОБА_2
Відповідно до імперативних положень ч.8 ст.119 ЦПК України якщо позовна заява підписується представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.
На підставі вищевикладеного позивачу ОСОБА_3 необхідно надати суду підтверджуючі документи на право звернення та представлення інтересів в суді ФОП ОСОБА_2
Відтак суд вважає за необхідне довести до відома позивача, що дотримання вимог ст.ст.119,120 ЦПК України та Закону України «Про судовий збір» при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки позову і долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду. Позовна заява не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у ст. ст. 119, 120 ЦПК України постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Якщо ж позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.119-121 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір», суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Товариства з обмеженою відповідальністю «ХОСТІНГ УКРАЇНА», Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про припинення порушення прав інтелектуальної власності на знак для товарів і послуг НОМЕР_1, заборони використання знаку для товарів і послуг НОМЕР_1, заборони порушувати права інтелектуальної власності, зобов'язання про припинення делегування доменного імені, зобов'язання здійснити пере делегування доменного імені - залишити без руху.
Роз'яснити позивачеві, що зазначені в ухвалі недоліки ним можуть бути усунені протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали шляхом подачі позовної заяви в новій редакції з урахуванням виправлення зазначеним судом недоліків.
Якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М.Букіна