Справа № 420/2976/19
У Х В А Л А
05 червня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали адміністративного позову к.ю.н., доц., доц. кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія» Вечерової Євгенії Миколаївни ( АДРЕСА_1 , Одеська обл., Біляївський р-н., с. Холодна Балка, вул. Санаторна, 23) до Ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Загороднього Віктора Євстафійовича (65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов к.ю.н., доц., доц. кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія» ОСОБА_1 Євгенії Миколаївни до Ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Загороднього Віктора Євстафійовича, в якому позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Загороднього Віктора Євстафійовича щодо ігнорування письмових заяв від 2 жовтня 2018 р. та від 7 грудня 2018 р. про переведення позивача з 0,5 штатних ставки доцента кафедри кримінального права на одну ставку штатну цієї ж посади з 17 вересня 2018 р. у зв`язку із закінченням докторантури;
зобов`язати ректора Національного університету «Одеська юридична академія», Загороднього ОСОБА_2 , видати наказ про переведення ОСОБА_3 з 0,5 штатних ставки доцента кафедри кримінального права на одну (повну) ставку штатну цієї ж посади на умовах раніше встановленого строку трудового договору з 17 вересня 2018 р. у зв`язку із закінченням докторантури;
стягнути з відповідача, ректора Національного університету «Одеська юридична академія», ОСОБА_4 , понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати, пов`язані із розглядом даної справи у суді, у тому числі й витрати на правову допомогу.
Ухвалою судді Одеського окружного адміністративного суду від 21.05.2019р. позовну заяву залишено без руху; надано позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
31.05.2019р. (вх. № 19603/19) від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви. Позивач усунув недоліки позовної заяви, уточнивши позовні вимоги.
Крім того, разом з заявою про усунення недоліків позивач надала клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, в якому просить поновити пропущений строк звернення до суду, оскільки зазначені в позові вимоги ОСОБА_3 від 02.10.2018р. та 07.12.2018р. мають ідентичний характер, а позивач з позовом не звернулася раніше, оскільки правомірно очікувала на надання їй відповіді протягом місяця після звернення
Частиною 1 ст. 122 КАС України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Якщо порушення є триваючим, строк звернення до суду обчислюється з моменту закінчення порушення, оскільки у кожний момент такого строку порушення має місце.
Проаналізувавши доводи, наведені позивачем в клопотанні, суд вважає за можливе поновити позивачу строк звернення до суду.
Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція) справа підлягає розгляду Одеським окружним адміністративним судом.
Частиною 1 ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів ст. 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Вивчивши матеріали позовної заяви, враховуючи приписи ст.ст. 12, 257 КАС України, суддя дійшов висновку про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 49, 80, 118-122, 257-261 КАС України суддя,-
УХВАЛИВ:
Поновити к.ю.н., доц., доц. кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія» ОСОБА_5 Євгенії Миколаївні пропущений строк звернення до суду.
Відкрити провадження в адміністративній справі № 420/2976/19 за позовом к.ю.н., доц., доц. кафедри кримінального права Національного університету «Одеська юридична академія» Вечерової Євгенії Миколаївни (67660, Одеська обл., Біляївський р-н., с. Холодна Балка, вул. Санаторна, 23) до Ректора Національного університету «Одеська юридична академія» Загороднього Віктора Євстафійовича (65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Справа буде розглядатись одноособово суддею Самойлюк Г.П. за првилами спрощеного позовного провадження (з викликом сторін).
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Відповідь на відзив повинна відповідати вимогам ст. 163, ч.2 ст. 162 КАС України.
Позивач зобов`язаний згідно з ч. 2 ст.163, ч. 3 ст.162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду копію відповіді на відзив та доданих до неї документів надіслати (надати) іншим учасникам справи.
До відповіді на відзив додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь на відзив; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. Заперечення має відповідати вимогам ст. 164, ч.2 ст. 162 КАС України.
Звернути увагу учасників справи, що надання доказів відбувається в порядку ст. 79 КАС України, а витребування доказів – згідно ст. 80 КАС України.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст.79 КАС України учасники справи разом із заявами по суті справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Призначити судове засідання по справі, яке відбудеться за адресою суду: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14 в залі судових засідань № 19, на « 01» липня 2019 року о 15 годині 00 хвилин.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України – https://court.gov.ua/sud1570/
Ухвала суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 256 КАС України. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
Суддя Г.П. Самойлюк