______ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД______
Єдиний унікальний номер справи: 2-4481/08
Номер провадження 22ц/819/574/18
У Х В А Л А
28 листопада 2018 року м. Херсон
Херсонський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Базіль Л.В. розглянувши питання відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» на ухвалу Херсонського міського суду Херсонської області від 28.09.2018 року, постановлену в складі судді Майдан С.І., в цивільній справі за поданням Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про затвердження мирової угоди від 04.07.2016 року на стадії виконання судового рішення
В С Т А Н О В И В:
28 вересня 2016 року Херсонський міський суд Херсонської області постановив у вищезазначеній справі ухвалу про визнання мирової угоди, за умовами якої боржник ОСОБА_2 в рахунок погашення існуючої заборгованості, а також в рахунок оплати аліментів у майбутньому, передає своїй доньці ОСОБА_3 у власність належну йому 1/2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, загальною площею 68,3 кв.м, житловою площею 48,0 кв.м, та 1/2 частину земельної ділянки загальною площею 0,0458 га.
Не погоджуючись із вказаною вище ухвалою, Публічне акціонерне товариство «Укрсоцбанк», яке не брало участі в справі, однак вважає, що суд цією ухвалою вирішив питання про його права, свободи, інтереси та обов'язки як іпотекодержателя житлового будинку АДРЕСА_1 - подало апеляційну скаргу.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Апеляційне та касаційне оскарження судових рішень є формою перевірки законності та обґрунтованості рішень суду вищестоящим судом з метою скасування чи зм іни неправильних судових рішень.
Згідно зі частиною 1 статті 17 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Враховуючи, що ухвалою суду, що оскаржується, суд першої інстанції вирішив питання, про права та законні інтереси скаржника, як іпотекодержателя житлового будинку АДРЕСА_1, приходжу до висновку, що апеляційна скарга подна, особою, як такою, що має право на безпосереднє апеляційне оскарження судового рішення.
Однак, при подачі апеляційної скарги, заявником не доплачено судовий збір в розмірі встановленому Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" (із змінами та доповненнями станом на 01 січня 2018 року - ставка судового збору за подання юридичною особою апеляційної та касаційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.( п.9 ч.2 ст.4 Закону).
Станом на 01 січня 2018 року 1 (один) розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1762 грн.
Отже, сума судового збору при подачі апеляційної скарги повинна становити 1762грн.
Однак, враховуючи, що апелянт при подачі апеляційної скарги сплатив судовий збір в розмірі 590,52 грн, то йомук необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 1171,48 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, в мотивувальній частині поданої апеляційної скарги апелянт зазначає причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали суду, проте, в прохальній частині цієї скарги не порушує питання про поновлення такого строку.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали особа має право звернутись до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення.
Отже, несплата апелянтом судового збору в розмірі 1171,48 грн та подача апеляційної скарги поза межами строку на апеляційне оскарження, є підставою для залишення скарги без руху та надання заявнику строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України суд
У Х В АЛ И В :
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» - залишити без руху.
Надати апелянту строк десять днів з дня (вручення йому копії даної ухвали) отримання ним копії даної ухвали для звернення до апеляційного суду із клопотанням про поновлення строків на апеляційне оскарження ухвали та доплатити судового збору у розмірі 1171,48 грн за платіжними реквізитами Херсонського апеляційного суду («Отримувач коштів: УК у місті Херсоні/м.Херсон/22030101;код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959779;банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 34319206080026; код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Херсонський апеляційний суд(назва суду, де розглядається справа))
Сплата судового збору підлягає підтвердженню оригіналом платіжного документа, який необхідно подати до Херсонського апеляційного суду за адресою: м. Херсон, вул. 295 Херсонської стрілецької дивізії, №1-а, з посиланням на номер провадження 22-ц/819/547/18.
Роз'яснити, що у разі невиконання зазначених вимог у встановлений строк, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута особі яка її подала.
Роз'яснити, що у разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк або вказані в ній підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнанні неповажними у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Апеляційного суду
Херсонської області Л.В. Базіль